رییس کل دادگستری استان هرمزگان از دستگیری دو نفر از شکارچیان غیرمجاز در رابطه با حادثه به شهادت رساندن یکی از محیط بانان بندرلنگه خبر داد.

 علی صالحی رییس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار کرد: شکارچی غیرمجاز که روز گذشته با شلیک گلوله یکی از محیط بانان بندرلنگه را به شهادت رسانده بود، خودکشی کرد.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان در این رابطه اظهار داشت: پس از اعلام وقوع یک فقره درگیری مسلحانه میان محیط بانان با شکارچیان غیرمجاز، بلافاصله با صدور دستور قضایی، مأموران به محل حادثه اعزام شدند.

علی صالحی در ادامه افزود: در نتیجه بررسی‌ها، مشخص شد یکی از محیط بانان در جریان درگیری با شکارچیان غیرمجاز و در نتیجه اصابت گلوله سلاح شکاری، مجروح و متأسفانه به دلیل شدت جراحات پس از اعزام به بیمارستان جان باخته است.

وی یادآور شد: با صدور دستور قضایی، یکی از شکارچیان غیرمجاز، بلافاصله دستگیر و قاتل نیز متواری می‌شود، همچنین یکی دیگر از شکارچیان که همراه آن‌ها بوده پس از متواری شدن امروز خود را معرفی نموده و اکنون با دستور قضایی بازداشت می‌باشد، بنابر گزارش مأموران و نظریه اولیه پزشکی قانونی، قاتل نیز خودکشی کرده است.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان خاطر نشان کرد: در بررسی اولیه مشخص شد قاتل از بستگان (خواهرزاده) محیط بان مقتول بوده و هنگامی که این محیط بان وظیفه شناس قصد دستگیری و تحویل او به مراجع قانونی را داشته با وی درگیر و با اسلحه شکاری به او شلیک کرده است.

عالی‌ترین مقام قضایی استان هرمزگان همچنین تأکید کرد: تحقیقات و بررسی‌های قضایی در خصوص متهمین دستگیر شده ادامه دارد که نتایج آن متعاقبا ًاعلام خواهد شد.