دادستان عمومی و انقلاب دماوند از آزادسازی شش هکتار از اراضی زراعی و باغات در منطقه اشنه در خبر داد.
محمدتقی تقی زاده، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند در گفت‌وگو با میزان از آزادسازی شش هکتار از اراضی زراعی و باغات در منطقه اشنه در خبر داد و بیان کرد: صبح امروز در اجرای تبصره دو ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغات حدود ۱۰۰ مورد قلع و قمع با صدور دستور قضایی به متراژ شش هکتار در منطقه اشنه در از توابع چنار شرق صورت گرفت.
آزادسازی شش هکتار از اراضی زراعی و باغات در منطقه اشنه در دماوند با ورود دادستانی

دادستان عمومی و انقلاب دماوند بیان کرد: این ساخت و ساز‌های غیرمجاز در باغاتی انجام شده که صاحبان آن‌ها افرادی دلال و واسطه بودند که اقدام به تقسیم و تفکیک و ساخت ویلا در این منطقه کرده بودند.

بیشتر بخوانید:
تقی زاده گفت: ما وظیفه داریم از هر گونه ساخت و ساز و ویلاسازی به صورت غیرمجاز جلوگیری کنیم.
آزادسازی شش هکتار از اراضی زراعی و باغات در منطقه اشنه در دماوند با ورود دادستانی
وی افزود: در رابطه با جلوگیری از خرد شدن اراضی با مشاوران املاک برخورد داشتیم و آنهایی که به صورت عمده اراضی چند هکتاری را خریداری می‌کنند و اقدام به تفکیک آن‌ها می‌کنند و دهیاری‌هایی که چشمشان را بر این تقسیم و تفکیک‌ها بسته اند و همچنین  با شهرداری‌هایی که اراضی کشاورزی در توابع آن‌ها هستند، در صورت کوتاهی نیز برخود می‌کنیم.

تقی زاده تاکید کرد: در صورت عدم گزارش تخلفات ساخت و ساز‌های غیرمجاز از سوی نیرو‌های جهادکشاورزی، با آن‌ها نیز برخورد صورت خواهد گرفت.

آزادسازی شش هکتار از اراضی زراعی و باغات در منطقه اشنه در دماوند با ورود دادستانی

دادستان عمومی و انقلاب دماوند در پایان عنوان کرد: از مردم خواهش می‌کنیم به واسطه اینکه امنیت قضایی و استقلال اقتصادی کشور وابسته به اراضی کشاورزی است، در حفظ کاربری اراضی زراعی کوشا باشند.