رییس کل دادگستری استان اصفهان از آزادی ۴٠۶ زندانی از ابتدای سال جاری در این استان خبر داد و گفت: کل میزان بدهی این افراد ١٣٧میلیارد بوده است.

محمدرضا حبیبی در گفت‌وگو با میزان، گفت: در شش ماهه اول سال جاری به همت خیران نیک اندیش اصفهان و در نتیجه فعالیت ستاد دیه استان ۴۰۶ نفر از زندانیان با انواع بدهکاری‌های مالی از زندان آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگشتند و از این حیث رتبه اول به استان اصفهان اختصاص یافت.

وی افزود: کل میزان بدهی این افراد ۱۳۷ میلیارد تومان بوده که ۱۰۶ میلیارد تومان آن از طریق اخذ رضایت از طلبکاران بوده و این امر حکایت از روحیه بالای عفو و بخشش و تدین مردم اصفهان دارد.

رییس کل دادگستری استان اصفهان با اشاره به اینکه ۷۶ نفر از زندانیان آزاد شده با موضوع مهریه بوده است خاطرنشان ساخت: با این اقدام خداپسندانه می‌توان گفت علاوه بر ۴۰۶ زندانی، ۴۰۶ خانواده زندانی نیز از بند مشکلات ناشی از عدم حضور سرپرست و نان آور خانوار رهایی یافتند و از سوی دیگر بخشی از مشکلات طلبکاران نیز از این طریق مرتفع شده و بی شک اینگونه اقدامات از اجر و مزد دنیوی و اخروی برای خیران برخوردار است.

حبیبی در پایان ابراز امیدواری کرد: با استمرار این گونه اقدامات خداپسندانه در آینده نیز همچنان شاهد آزادی تعداد بیشتر از زندانیان مالی باشیم.