رییس کل دادگستری خوزستان گفت: بیش از ۱۳۰ نفر از زندانیان واجد شرایط عفو در این استان آزاد و به کانون خانواده و جامعه بازگشتند.

حجت الاسلام و المسلمین صادق مرادی در گفت وگو با میزان، با تبیین برنامه‌ها و سیاست‌های دستگاه قضایی استان پیرامون ساماندهی و کاهش پایدار جمعیت کیفری گفت: تاکنون بیش از ۷۵۰ پرونده عفو زندانیان واجد شرایط خوزستان به تایید رسیده است که تمامی پرونده‌های زندانیان محکوم با دقت و به‌صورت حضوری (حضور قضات در زندان‌ها و اداره کل زندان‌ها) بررسی شد و با نگاه به پیشینه زندانی، شرایط اخلاقی و اصلاح رفتار وی در زندان و سایر جوانب امر، افراد واجد شرایط احصاء و پرونده‌های آنان با دقت در کمیته‌های عفو و بررسی حوزه‌های قضائی تابعه استان بازبینی شده و به کمیسیون عفو دادگستری کل ارایه شده است.

وی افزود: در این کمسیون نیز با حضور اعضاء، بررسی نهائی معمول و در مجموع پیشنهاد عفو و آزادی بیش از ۷۰۰ زندانی واجد شرایط به مرکز داده شد که در مرحله اول اجرای این پیشنهادات و به‌مناسبت عفو اعطای مقام معظم رهبری در عید فطر، ۱۳۰ زندانی واجد شرایط مشمول عفو شده و با رافت نظام اسلامی از زندان آزاد و به کانون خانواده و جامعه باز گشتتند.

رییس کل دادگستری استان خوزستان بیان داشت: بیش از ۲هزار و۴۰۰ مورد بازدید روسای دادگستری‌ها، دادستان‌ها، قضات محاکم و تجدید نظر و دادگاه‌ها، دادسرا‌ها از زندان‌ها صورت گرفته است و می‌توان گفت در این بازدیدها، مراجع قضائی با تمامی زندانیان دیدار چهره به چهره داشته‌اند و ضمن بررسی مسائل و درخواست‌ها و مشکلات قضائی آنان، دستورات لازم را صادر کردند.

حجت الاسلام والمسلمین مرادی در ادامه اظهار کرد: با همکاری انجمن‌های حمایت زندانیان و ستاد دیه موجبات آزادی ده‌ها زندانی واجد شرایط نیز با اخذ رضایت از شکات فراهم گردید.