رییس کل دادگستری استان مرکزی گفت: آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و محکومان مالی یکی از سیاست‌های کلی و راهبردی قوه قضائیه است که در این استان به طور جدی پیگیری می‌شود.

حجت‌الاسلام سید عبدالمهدی موسوی در آیین آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد ندامتگاه اراک افزود: اجرای سیاست‌های قوه قضاییه به‌ویژه تلاش برای کاهش آمار جمعیت کیفری زندان‌ها با استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس از دیگر برنامه‌های دادگستری استان است.

وی ادامه داد: در سه ماه نخست سال جاری با پیگیری‌های ستاد رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند جرایم غیر عمد استان مرکزی، ۳۹ زندانی جرایم غیرعمد و محکومان مالی استان مرکزی با بدهی بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال از زندان آزاد شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد چشمگیری داشته است.

رییس کل دادگستری استان مرکزی بیان کرد: امروز نیز همزمان با ششمین روز از گرامیداشت هفته قوه قضائیه و دهه کرامت ۱۴ زندانی جرایم غیرعمد و محکومان مالی به مبلغ بالغ بر یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال از زندان آزاد شدند.

حجت‌الاسلام موسوی بیان کرد: ۶ نفر از کسانی که امروز از زندان آزاد شدند، زندانی نفقه بود که با آزادسازی این افراد دیگر هیچ زندانی به دلیل نفقه در ندامتگاه‌های استان در حبس نیست.

وی گفت: تعداد قابل توجه دیگری از محکومان مالی در ندامتگاه‌های استان مرکزی به سر می‌برند که با وجود میزان محکومیت بالا، آزادی این افراد نیز در دستور کار قرار دارد.

رییس کل دادگستری استان مرکزی اضافه کرد: علاوه بر آزادی ۱۴ زندانی جرایم غیرعمد در ندامتگاه‌های این استان همزمان با هفته قوه قضائیه، تعداد ۶۷ زندانی محکومیت مالی نیز به مرخصی اعزام شدند.

حجت‌الاسلام موسوی بیان کرد: اکنون ۱۸۵ زندانی غیر عمد زندان‌های استان مرکزی برای آزادی چشم انتظار کمک‌های مالی خیران هستند.