مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان از فراهم شدن زمینه آزادی ۱۱ مددجوی واجد شرایط جرائم غیرعمد از سطح زندان‌های این استان خبر داد و گفت: به مناسبت هفته قوه قضائیه فراهم کردن زمینه آزادی تعداد ۵۰ نفر از مددجویان واجد شرایط در برنامه این ستاد است.

سید حجت الله موسوی قوام در گفتگو با میزان در رابطه با آزادی ۱۱ مددجوی جرائم غیرعمد از زندان‌های استان کرمان گفت: مبلغ بدهی این مددجویان  بیش از ۲۷۷ میلیارد و ۲۳۸ میلیون ریال است که با تلاش نمایندگان ستاد دیه در زندان‌ها بیش از ۱۷۶ میلیارد و ۵۰۸ میلیون ریال از شکات پرونده‌ها تخفیف و رضایت اخذ شده است.

وی ادامه داد: همچنین این مددجویان مبلغ ۹۴ میلیارد و ۳۲۰ میلیون ریال از بدهی خود را بصورت پرداخت اقساط (اعسار) تامین کرده اند و در نهایت با پرداخت مبلغ ۶ میلیارد و ۴۱۰ میلیون ریال زمینه آزادی این تعداد از مددجویان غیر عمد فراهم شده است.

موسوی قوام در ادامه بیان کرد: ستاد دیه استان کرمان به مناسبت هفته قوه قضائیه فراهم کردن زمینه آزادی تعداد ۵۰ نفر از مددجویان واجد شرایط جرائم غیر عمد از سطح زندان‌های استان و برگزاری جلسات صلح و سازش مددجویان غیر عمد در تمامی زندان‌های تابعه استان را در برنامه دارد.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان خاطرنشان کرد: امسال باتوجه به شیوع ویروس کرونا جشن‌های گلریزان در سطح استان بصورت غیر حضوری برگزار شد که خوشبختانه خیرین و نیکوکاران دیار کریمان مانند سنوات قبل یاری رسان این ستاد مردمی در زمینه آزادی محکومین غیر عمد استان بودند.

وی گفت: در حال حاضر تعداد ۱۴۱ مددجوی جرائم غیر عمد در سطح زندان‌های استان تحمل حبس می‌کنند که برای آزادی آنان بیش از ۷ میلیارد تومان نیاز است.