رییس کل دادگستری استان مازندران گفت: در سه ماه اول سال جاری، ۶۸ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد با تلاش همکاران ستاد دیه و اداره کل زندان استان آزاد شدند.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری در گفت‌وگو با میزان گفت: کمک به افراد نیازمند اگر همراه با خلوص نیت و به خاطر رضای پروردگار باشد دارای تاثیرات بی شماراست و یکی از نقاط قوّت اخلاق اسلامی انسان‌ها، حس همکاری، نیکوکاری و خدمت‌رسانی به مردم است.

این مقام عالی قضایی استان مازندران اظهار داشت: یکی از شاخصه‌های ارتباط انسان مسلمان در کنار ارتباط با خالق و ارتباط با خویش، ارتباط با محیط و انسان‌ها است که یکی از راه‌های آن خدمت به خلق و نمود بارز آن گذشت و ایثار نسبت به هم نوع می‌باشد.

رییس ستاد دیه مازندران فعالیت در راستای فراهم نمودن زمینه آزادی زندانیانی که به واسطه عجز از پرداخت بدهی‌های مالی در زندان بسر می‌برند را امر‌ی خداپسندانه و دارای اجر و پاداش فراوان نزد خداوند دانست و اظهار داشت: با تلاش‌های صورت گرفته در سه ماه گذشته تعداد ۵۸ نفر از زندانیان در سطح استان با پرداخت مبلغ ۲۰ میلیاردو ۳۸۲ میلیون ۱۷۶ هزار و ۹۲۰ ریال آزاد شدند.

این مقام عالی قضایی استان گفت: این تسهیلات شامل تسهیلات بانکی، کمک‌های بلاعوض، مساعدت در پرونده‌های اعسار و تقسیط توسط همکاران قضایی، اخذ گذشت از شکات بوده است.

حجت الاسلام و المسلمین اکبری اظهار داشت: با احتساب ۱۰ نفر از محکومین مالی غیر عمد که به برکت ورود پرچم مقدس امام رضا (ع) به زندان و با پیگیری مدیر کل زندان مازندران طبق مقررات قانونی نیز از زندان آزاد شدند، مجموع زندانیان آزاد شده در سه ماه اول سالجاری به ۶۸ نفر رسیده است.