رییس کل دادگستری استان مرکزی تصریح کرد: برای ما رعایت حقوق مردم بسیار با اهمیت است و معتقدیم نقل و انتقال اشتباه نباید موجب پایمال شدن حق و حقوق مردم شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالمهدی موسوی در حاشیه‌ی جلسه‌ی بررسی مشکلات و اختلافات اشخاص و دولت در اراضی پلاک ثبتی ۸۴ اصلی ساوه موسوم به سورکان اظهارداشت: پلاک ثبتی ۸۴ ساوه در سال ۸۴ با یک سری تصمیمات نادرست که منجر به صدور اسنادی در اراضی ملی شد، محل اختلاف و دعوی بین اشخاص و دولت گردید که در جلسه امروز با حضور مسئولان و مدیران قضایی و مسکن و شهرسازی استان و همکاران قضایی در حوزه قضایی ساوه، تصمیمات متعددی در جهت حفظ حقوق بیت المال گرفته شد.

وی افزود: بر اساس اعلام کارشناسانی که در جلسه حضور داشتند ارزش اراضی چیزی در حدود ۴هزار میلیارد تومان می‌باشد لذا می‌طلبد که جدیت، حساسیت و دقت بیشتری داشته باشیم تا به طور کامل به بیت المال برگردد و حیف و میلی صورت نگیرد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی تاکید کرد: مقرر شد دادستان عمومی و انقلاب ساوه مراتب را به حوزه قضایی مربوطه منتقل کند و به متولیان امر زمین در ساوه متذکر شوند و با نصب تابلو‌هایی به عموم مردم هشدار دهند در اراضی مذکور که هنوز ساخت و ساز انجام نشده حق هیچگونه ساخت و ساز و نقل و انتقالات و تصرف را ندارند تا مقدمات انتقال قطعی ملک به دولت فراهم گردد.

وی ادامه داد: در تلاشیم به گونه‌ای برنامه ریزی صورت گیرد تا مردم هم از این تصمیم متضرر نشوند و به حقوق حقه‌ی خود برسند.