دادستان عمومی و انقلاب شهرستان راور از احضار رییس معدن هجدک به همراه پیمانکار و سرپرست کارگاه به دادستانی خبر داد.
ابوالفضل فرحبخش، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان راور در گفت‌وگو با میزان و در تشریح علت حادثه معدن هجدک کرمان اظهار کرد: تاکنون دلایلی از جمله آزاد شدن حفره گازی و همچنین رانش زمین مطرح شده است که هیچ کدام دلیل قطعی نیست و در این رابطه تحقیقات آغاز شده است و صبح امروز دو گروه از بازرسان از تهران و مرکز استان کرمان به محل حادثه اعزام می‌شوند.

وی از احضار رییس معدن هجدک به همراه پیمانکار و سرپرست کارگاه به دادستانی خبر داد و گفت: با مقصران احتمالی حادثه معدن هُجدک راور برخورد قضایی خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان راور با اشاره به اینکه مسئول فنی معدن نیز در بین جانباختگان این حادثه قرار دارد، افزود: پیکر چهار جانباخاته این حادثه که سه نفر از آنان کارگر معدن بوده اند، تحویل خانواده هایشان شده است.

وی خاطرنشان کرد: حال عمومی تنها مصدوم حادثه که به بیمارستان شهید باهنر کرمان منتقل شده، مساعد اعلام شده است.

فرحبخش افزود: قصد تعطیلی دراز مدت معدن را نداریم؛ اما طبق نظر بازرسان اداره کار تا زمانی که نکات ایمنی معدن به حالت استاندارد برنگردد و امنیت جان معدن کاران تضمین نشود این معدن زغال سنگ تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد بود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان راور در پایان بیان کرد: از لحظات اولیه وقوع حادثه ریزش در معدن تونل شماره دو معدن زغال سنگ هجدک، دادستانی در محل حادثه حضور داشته و دستورات قضایی لازم صادر شده است.

ریزش معدن هجدک کرمان در ۱۶ شهریورماه سال جاری چهار کشته برجای گذاشت.