رییس کل دادگستری خراسان شمالی از احیای دو واحد تولیدی در شهرستان فاروج و بازگشت به کار تعداد ۴۵ نفر در این واحد‌ها خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین جعفری در بازدید از واحد تولیدی الکل طبی آساک و نیز یک واحد مرغداری (مرغ تخم گذار) در جریان روند پیشرفت کار و فعالیت‌های انجام گرفته در این واحد‌ها قرار گرفت.

رییس کل دادگستری استان خراسان شمالی با اشاره به نقش حمایتی دستگاه قضایی از فرآیند تولید و سرمایه گذاری در این استان به عمده مشکلات مبتلابه واحد تولیدی الکل طبی و همچنین مرغداری (مرغ تخم گذار) در شهرستان فاروج اشاره و روند پیگیری‌ها و اقدامات انجام شده از سوی ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دادگستری کل استان را تشریح کرد.

وی با اشاره به تعطیلی و توقف فعالیت چند ساله این دو واحد تولیدی، عجز از بازپرداخت تسهیلات بانکی، اختلاف با سایر شرکاء و نیز دشواری اخذ مجوز‌های قانونی را بعنوان بخشی از مشکلات فراروی این واحد‌ها برشمرد و از رفع مشکلات یاد شده و احیاء آن‌ها و بازگشت به کار تعداد ۴۵ نفر از کارگران خبر داد.

رییس ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی استان خراسان شمالی افزود: یقینا اشتغال مجدد این تعداد از کارگران و تامین بخش عمده‌ای از نیازمندی‌های استان در زمینه تخم مرغ و مواد ضدعفونی کننده، محصول ورود جدی دستگاه قضایی و ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در این حوزه است.