زندگی فرمانده حزب‌الله لبنان از رادیو نمایش پخش می‌شود؛ بازگشت فوتبال‌های خارجی به آنتن جلوی پخش امشبِ “سرباز” را گرفت و علی لاریجانی فردا شب در آستانه پایان دوره دهم مجلس به گفت‌وگوی ویژه خبری می‌آید زندگی عماد مغنیه سریال رادیویی شد مجموعه رادیویی«مرد سایه‌ها» درباره شخصیت عماد مغنیه، یکی از فرماندهان حزب الله لبنان […]

زندگی فرمانده حزب‌الله لبنان از رادیو نمایش پخش می‌شود؛ بازگشت فوتبال‌های خارجی به آنتن جلوی پخش امشبِ “سرباز” را گرفت و علی لاریجانی فردا شب در آستانه پایان دوره دهم مجلس به گفت‌وگوی ویژه خبری می‌آید

زندگی عماد مغنیه سریال رادیویی شد

مجموعه رادیویی«مرد سایه‌ها» درباره شخصیت عماد مغنیه، یکی از فرماندهان حزب الله لبنان است که در سال ۲۰۰۸ میلادی توسط سرویس جاسوسی اسرائیل ، موساد و سازمان سیا در شهر دمشق به شهادت رسید. این داستان از زاویه دید یکی از تروریست‌ها نقل می‌شود که در طول نمایش پی به شخصیت بی‌نظیر این مجاهد قهرمان می‌برد. برای نوشتن این نمایشنامه رادیویی از منابع مختلفی مانند کتاب فرمانده در سایه، سایت رسمی روزنامه‌ها استفاده شده است، همچنین  نظرات خانم فاطمه مغنیه، دختر شهید مغنیه درباره شخصیت فردی آن شهید بزرگوار در نوشتن این نمایشنامه مؤثر واقع شد.

مجموعه رادیویی «مرد سایه‌ها» در پنج قسمت و  با هنرمندی احمد گنجی، نورالدین جوادیان، بهرام سروری‌نژاد، نوشین حسن‌زاده، علی میلانی، عباس توفیقی، مسعود زنوزی‌راد ، اکبر ملایی، ماندانا محسنی، مهین نثری، محمد پورحسن ، مینو جبارزاده، امیر زنده دلان، حمید یزدانی، مجید حمزه، رامین پورایمان، کامیار محبی و … تولید شده است.

این مجموعه رادیویی به تهیه‌کنندگی اشرف‌السادات اشرف‌نژاد، کارگردانی نازنین مهیمنی و صدابرداری حیدر صفدری، از روز دوشنبه بیست و نهم اردیبهشت ساعت ۱۹ از رادیو نمایش پخش می‌شود.

قصه زندگی مداحی که مهمان «خرم‌شهر» شد

در برنامه شب گذشته «خرم شهر» تلخی ها و شیرینی های زندگی یکی از مداحان اهل بیت از زبان خودش روایت شد. در ایام ماه مبارک رمضان برنامه زنده «خرم‌ شهر» از شبکه سلامت روی آنتن می‌رود. «خرم شهر» برنامه‌ای گفتگو محور است و هر روز با دعوت از یک مهمان روایتگر قصه آدم‌های متفاوت در جامعه است؛ افرادی کمتر شناخته شده‌اند.

این برنامه گفت‌وگومحور هر روز ساعت ۱۹ به صورت زنده با اجرای محمدحسین امیدی پخش می‌شود. محمد فصولی مداح اهل بیت که به زبان های عربی و فارسی مداحی می‌کند مهمان برنامه شب گذشته ۲۷ اردیبهشت‌ماه برنامه «خرم‌شهر» بود و درباره اتفاقات تلخ و شیرین زندگی خود صحبت کرد.

فصولی در ابتدای برنامه درباره بیماری دخترش گفت: دخترم یک ساله بود که دچار بیماری شد، سخت ترین لحظه من زمانی بود که موهای دخترم را با ریش تراش کوتاه کردم. خوشبختانه بعد از مدتی دخترم را عمل کردند، لحظات سختی را سپری می کردیم. صبرم تمام شده بود و خدا را صدا می زدم اما خداروشکر حال دخترم خوب شد.

فصولی درباره شرایط جسمانی خود نیز بیان کرد: من مداحی می کردم اما سال ها قبل دچار مشکل شدم و نتوانستم بخوانم. دچار حسرتی شده بودم و در مجالس حضور پیدا می‌کردم و نمی‌توانستم مداحی کنم. شب قبلی که می‌خواستم عمل کنم در حسینیه خوابیده بودم و در عالم خواب خانمی را دیدم که برای من دعا می‌کردند. از خواب که بیدار شدم با یک قوت قلب به بیمارستان رفتم و خداروشکر آن تومور از بین رفت‌.

فصولی در پایان درباره حادثه تلخ دیگر زندگی اش توضیح داد: به دلیل شیوع کرونا پدرم به این بیماری مبتلا شد. شنیدن این خبر بسیار سخت بود اما با تلاش پزشکان پدرم بعد از مدتی بهبود پیدا کرد که از اینجا از تک تک کادر درمان که این روزها زحمت می‌کشند، تشکر می‌کنم.

تیتراژ ابتدایی این برنامه را مصطفی پاشایی بر اساس ترانه‌ای از حامد عسکری خوانده، حمید عابدی خواننده آیتم‌های برنامه است و تیتراژ پایانی نیز مناجاتی با حال و هوای ماه مبارک مضان و با نوای محمدحسین پویانفر است.