حیدر آسیابی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس گفت: در راستای برنامه‌های تحولی قوه قضائیه، تشکیل کمیته سفیران صلح در انجمن می‌تواند راهگشای بسیار مؤثری در صلح و سازش بین اصحاب دعوا باشد و پرونده‌های زیادی را می‌توان با استفاده از این ظرفیت مردمی مختومه کرد.

آسیابی افزود: کمیته سفیران صلح و سازش، اولین بار زیر نظر انجمن حمایت زندانیان شیراز کار خود را در استان فارس آغاز و در همه استان‌ها فعالیت دارند و با برگزاری جلسات مکرر برای دلجویی از خانواده‌ها و تحصیل رضایت برای زندانیان با هدف جلوگیری از قصاص نفس و جلب رضایت اولیای دم، تاکنون اقدامات انسان دوستانه زیادی در جهت گذشت شاکی و صلح و سازش انجام داده اند.

وی اضافه کرد: از ابتدای سال جاری این کمیته توانسته رضایت ۳۶ خانواده را در پرونده قصاص نفس و گذشت اولیاء دم اخذ کند و در هفته گذشته با حضور در منزل خانواده مقتول در جهرم، رضایت آن خانواده بزرگوار را جلب کردند که جا دارد از این عزیزان که از حق قانونی خود می‌گذرند صمیمانه قدردانی کنیم.

رئیس هیأت مدیره انجمن حمایت زندانیان شیراز اظهار داشت: با نهادینه کردن این امر خداپسندانه در جامعه، می‌توان آسیب‌های عدم صلح و سازش بین طرفین دعوا را برطرف کرد.

آسیابی ادامه داد: خوشبختانه از ابتدای سال جاری، در راستای مصوبات هیات مدیره انجمن و اجرای پویش مؤمنانه در راستای نهضت کمک به خانواده‌های زندانیان نیازمند و لبیک به فرامین مقام معظم رهبری (مدظله) تعداد ۲۱۵۴ بسته سبد کالا، بین ۱۲۰۰ نفر خانواده زیرپوشش انجمن حمایت زندانیان توزیع شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس افزود: در ۶ ماهه اول سال ۹۹، مبلغ ۷ میلیارد و ۴۹۶ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال مستمری از

محل درآمد‌های انجمن و کمک‌های خیرین به حساب سرپرستان خانواده‌های زیرپوشش انجمن واریز شده است و در صورتی که خیرین این نهاد مردمی را حمایت بیشتری کنند این مبالغ افزایش می‌یابد و تعداد بیشتری از خانواده‌های نیازمند زیر پوشش قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه انجمن حمایت از زندانیان، کمک به خانواده‌های نیازمند را یک تکلیف شرعی و اجتماعی دانسته و این مسیر را با کمک خیرین استان ادامه خواهد داد گفت: واریز مبلغ ۹۸۱ میلیون ریال کمک بلاعوض به حساب خانواده‌ها به منظور حمایت تحصیلی از دانش آموزان و دانشجویان زندانیان و ۱۸۰ بسته لوازم التحریر بین دانش آموزان توزیع شده است.

رئیس هیأت مدیره انجمن حمایت زندانیان شیراز یادآور شد: این انجمن با همت خیرین، مبلغ ۲ میلیارد و ۱۳۹ میلیون ریال کمک بلاعوض برای آزادی ۳۵ زندانی محکوم مالی پرداخت کرده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس اضافه کرد: مبلغ ۷ میلیارد و ۲۸۰ میلیون ریال وام قرض الحسنه نیز به تعداد ۷۱ نفر از خانواده‌های زیرپوشش، به منظور گشایش کار و اشتغال پرداخت شده است.

وی تأکید کرد: با همت خیرین مساعدت‌های مالی به خانواده‌های زیر پوشش و آزادی زندانیان توسط این نهاد مردمی ادامه دارد و خیرین می‌توانند کمک‌های انسان دوستانه خود را از طریق کد دستوری #۸۵۰۵۰*۶۶۵۵* از طریق تلفن همراه و یا به شماره حساب سیبا ۰۱۰۵۶۸۴۸۶۴۰۰۱ و یا شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۷۷۸۹۰ نزد بانک ملی به نام انجمن حمایت زندانیان شیراز واریز کنند.