رییس کل دادگستری استان کرمان بر لزوم بررسی مشکلات و آسیب‌های شهرک صنعتی (وضعیت کوره‌های آهک پزی و انشعابات غیرمجاز برق) تاکید کرد و گفت: دولت باید خود را منسجم کرده و با اراده واحد برای هر یک از مشکلات موجود راهکار‌های قانونی را اجرایی کند.
 یدالله موحد در پنجمین شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان با دستور کار‌های بررسی وضعیت اراضی بالادست ضلع جنوبی باغ شاهزاده ماهان ناظر به وقوع جرائم اخیر، بررسی مشکلات و آسیب‌های شهرک صنعتی (وضعیت کوره‌های آهک پزی و انشعابات غیرمجاز برق) و انعقاد تفاهم نامه با کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان افزود: وجود کوره‌های آهک پزی در جوار واحد‌های مسکونی در شهرک صنعتی تهدید علیه بهداشت عمومی و سلامت مردم است و نمی‌توان به این موضوع بی توجه بود.
وی ضمن تاکید بر این مطلب که اگر تمامی دستگاه‌های مربوطه همکاری کنند، تا چهار ماه آینده امکان حل مشکلات ناشی از فعالیت کوره‌های آهک پزی در شهرک صنعتی وجود دارد، گفت: در این رابطه دستگاه‌های اجرایی باید زمینه انتقال این کوره‌ها را فراهم کنند و در صورت تامین زیرساخت‌های انتقال این کوره ها، دستورات قضایی لازم برای تعطیلی آن‌ها در شهرک صنعتی را صادر خواهیم کرد و البته صدور این دستور قانونی در شرایطی انجام خواهد شد که بدانیم زیرساخت‌های اشتغال صاحبان و کارگران این کوره‌ها در محل جدید تعیین شده، فراهم است، زیرا یکی از اولویت‌های دستگاه قضایی درمسیر ساماندهی کوره‌های آهک پزی، حفظ اشتغال شاغلان این حوزه است.
نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان با بیان این مطلب که قوانین برای توسعه کشور و خدمت به مردم است و تفسیر باید به شکلی باشد که مشکلات مردم رفع شود، گفت: براساس تفاهم با استانداری کرمان کار ساماندهی حاشیه شهر کرمان بر عهده معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گذاشته شده و پایگاه پیشگیری و انسجام بخشی قضایی نیز با حضور یکی از معاونان دادستان کرمان در این منطقه راه اندازی شده است.
موحد بر تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی شهرک صنعتی با همکاری ادارات کل ثبت اسناد و املاک و راه و شهرسازی نیز تاکید کرد و افزود: این اقدام باید ظرف سه ماه آینده انجام شده و گزارشات مربوطه به دستگاه قضایی ارسال شود.
وی تاکید کرد: اعیانی‌های موجود در شهرک صنعتی استان کرمان نیز باید از نظر مجاز بودن و غیر مجاز بودن نیز باید مورد ارزیابی قرار گیرد تا بدانیم چگونه به این واحد‌ها خدمات زیرساختی واگذار شده است، زیرا این اقدام مقدمه ساماندهی انشعابات غیرمجاز برق در این منطقه است.
وی بر جمع آوری زباله‌ها در شهرک صنعتی از سوی شهرداری کرمان نیز تاکید کرد.
رییس کل دادگستری استان کرمان در ادامه با اشاره به لزوم ساماندهی اراضی ضلع جنوبی باغ شاهزاده ماهان، خاطرنشان کرد: لازم است که ضمن تشکیل کارگروهی مشخص نسبت به واگذاری این اراضی به بخش دولتی و اجرای طرح‌های متناسب با وضعیت باغ شاهزاده اقدام شود و اجرای این طرح‌ها باید به شکلی باشد که منظر و جایگاه باغ شاهزاده کرمان مورد آسیب واقع نشود.
موحد با اشاره به موقعیت و شهرت جهانی باغ شاهزاده، عنوان کرد: وقوع هر نوع جرم در این منطقه ممکن است موجب بدنامی برای این مجموعه شود و باید بر مبنای تعامل بین استانداری، فرمانداری، میراث فرهنگی و راه و شهرسازی مشکلات موجود در این منطقه برطرف شود.
وی بر ایجاد سامانه پایش تصویری، تامین روشنایی و اصلاح راه‌های منتهی به اراضی ضلع جنوبی باغ شاهزاده ماهان طی سه ماه آینده تاکید کرد و ادامه داد: این منطقه گردشگری باید به شکلی ساماندهی شود که گردشگران در این منطقه امنیت داشته باشند و مردم با طیب خاطر بتوانند در این مکان حضور یابند.
مقام ارشد قضایی استان کرمان گفت: مهم این است که اراده‌ای برای حل این مشکلات وجود داشته باشد، زیرا این مسائل سال‌های سال مورد بی توجهی قرار گرفته است و اکنون که این مسائل مورد توجه قرار گرفته باید همه دست به دست هم دهند تا این مشکلات برطرف شود.
وی اظهارداشت: برای تامین زیرساخت‌های لازم برای ارتقای امنیت در اراضی ضلع جنوبی باغ شاهزاده ماهان باید همکاری لازم از سوی دستگاه‌های مربوطه انجام شود و در صورت هر گونه قصور در این زمینه و وقوع هرجرمی در این منطقه، مسئولان مربوطه را از باب ترک فعل مورد بازخواست قرار خواهیم داد.
وی تاکیدکرد: به منظور تجمیع همکاری‌ها برای ساماندهی اراضی ضلع جنوبی باغ شاهزاده ماهان یک دستور قضایی صادر شده و باید انجام شود و در غیر اینصورت مدیران مربوطه باید پاسخگو باشند.
در ادامه این نشست تفاهم نامه همکاری مشترک دستگاه قضایی استان باید کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز امضاء شد.