رییس کل دادگستری استان زنجان گفت: این استان پرونده معوق قابل طرح در موضوع کمیسیون عفو ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی در جلسه بررسی پرونده‌های ماده ۴۷۷ و موضوعات کمسیون۶ عفو که بصورت ویدیو کنفرانس با معاونت قضایی قوه قضاییه برگزار شد، گفت: بعد از حضور حجت الاسلام مظفری در معاونت قضایی قوه قضاییه شاهد حرکت خوب و سریع در راستای رسیدگی و تعیین تکلیف پرونده‌های ماده ۴۷۷ هستیم که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی افزود: درباره پرونده‌های اعمال ماده ۴۷۷ تلاش دادگستری استان زنجان این است که ممیزی را با دقت بیشتری در استان انجام دهیم تا بتوانیم موارد کمتری به تهران جهت بررسی پرونده‌های مذکور ارسال کنیم.

رییس کل دادگستری استان زنجان اظهار کرد: خوشبختانه استان زنجان جزو استان‌هایی است که حجم زیادی از پرونده‌های ماده ۴۷۷ را به تهران ارسال نمی‌کند که این امر نشانگر دقت بالای قضات استان است.

حجت الاسلام والمسلمین صادقی نیارکی تصریح کرد: دبیرخانه کمسیون عفو در استان زنجان بسیار فعال است بطوری که تمام درخواست‌ها به روز است و پرونده معوق که قابل طرح در کمسیون عفو استان باشد وجود ندارد.

رییس شورای قضایی استان زنجان افزود: تبادل اطلاعات در بین استان‌ها در خصوص مسائل مربوطه به اعمال ماده ۴۷۷ و سایر موارد می‌تواند راهگشا باشد. اگر استانی توفیقاتی در خصوص مسائلی کسب کرده در اختیار استان‌های دیگر قرار بگیرد تا آن‌ها نیز از این موارد استفاده بهینه داشته باشند.