رییس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی گفت: با توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی برای مبارزه با کرونا و اعلام آمادگی هیات‌های حسینی برای هزینه برگزاری مراسم در امور خیریه، این موضوع فرصت مناسبی برای جلب کمک‌های خیرخواهانه برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد است.

نشست هیئت امنای ستاد دیه استان آذربایجان شرقی به ریاست رییس کل دادگستری استان و با حضور دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و تعدادی از خیرین برگزار شد.

در این نشست موسی خلیل الهی با بیان اینکه مردم استان همیشه در انجام امور خیر پیشقدم بوده اند، اظهار داشت: این موضوع یک ظرفیت بزرگ برای استان محسوب می‌شود که باید از آن به خوبی بهره‌مند شد.

وی با اشاره به فرا رسیدن ایام عزاداری سیدالشهدا اباعبدالله الحسین (ع) ادامه داد: با توجه به برخی دستورالعمل‌های بهداشتی هیات حسینی اعلام کرده اند که هزینه برگزاری مراسم را صرف امور خیر خواهند کرد و این موضوع فرصت مناسبی برای جلب کمک‌های خیرخواهانه برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد است.

رییس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه در ماه‌های اخیر شاهد همدلی مردم ایران در برگزاری رزمایش مساوات بودیم که این موضوع یکی از بی نظیرترین سنت‌هایی بوده که خاص مردم کشورمان است، گفت: استفاده از چنین ظرفیت‌هایی برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد و کمک به خانواده آن‌ها فرصت مناسبی است.

طی این نشست ۶۵ مورد پرونده جرایم غیر عمد بررسی و در خصوص بخشی از محکومیت جرایم غیر عمد در قالب کمک‌های بلاعوض مساعدت شد.