رییس کل دادگستری استان مازندران از اعاده به وضع سابق بیش از ۵۱ هکتار از اراضی زراعی و باغی در این استان خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری در گفت‌وگو با میزان گفت: با حضور نماینده دادستان و ماموران جهاد کشاورزی و نیروی انتظامی، نسبت به اعاده به وضع سابق بیش از ۵۱ هکتار از اراضی کشاورزی شامل ۷ دستگاه ساختمان نیمه کاره، ۲۰ دستگاه اتاقک انباری و ۱۷۲ مورد دیوارکشی در حوزه‌های قضایی چالوس، کلاردشت، نور، سرخرود، بابلسر، کیاسر، نوشهر، جویبار، سیمرغ، آمل و میاندرود اقدام شد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: این احکام در اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها و به منظور جلوگیری از تبدیل اراضی کشاورزی و باغات به مناطق مسکونی و ویلایی و با هدف حفظ کاربری اصلی این اراضی درجهت رونق تولید و نیز جلوگیری از سوء استفاده تعدادی از سودجویان صورت پذیرفته است.

رییس کل دادگستری استان مازندران تاکید کرد: به موجب قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها، کلیه مالکان و متصرفان این اراضی مکلفند قبل از هرگونه تغییر کاربری و ساخت و ساز با مراجعه به ادارات جهاد کشاورزی و از طریق از کمیسیون‌های پیش بینی شده درقانون مذکور اقدام نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری در پایان با بیان اینکه گزارشات مردمی در حفظ اراضی کشاورزی بسیارموثراست، اظهار کرد: مردم شریف استان مازندران درصورت مشاهده هرگونه اقدام مشکوک در زمینه ساخت و ساز بنا یا دیوارکشی در اراضی ملی و زراعی منطقه خود، مراتب را گزارش دهند.