بررسی ها و برآوردهای کارشناسان آمریکایی نشان می دهد اعتراض ها به قتل جورج فلوید پر هزینه ترین ناآرامی داخلی در تاریخ این کشور بوده است.
 قتل «جورج فلوید»، شهروند سیاه پوست آمریکایی توسط پلیس شهر «مینیاپولیس» در ایالت «مینه سوتا» در ۲۵ ماه می (۵ خرداد) سبب به راه افتادن موجی از اعتراض‌ها به خشونت و تبعیض نژادی ساختاری در آمریکا شد که در یک ماه گذشته، ایالت‌ها و شهر‌های این کشور را به حالت بحرانی در آورد.
آمریکا در حالی با پرهزینه‌ترین اعتراض‌ها و ناآرامی‌های داخلی در تاریخ خود مواجه شد که تنها چهار ماه تا انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در این کشور وقت باقی است.
به گزارش «فاکس نیوز»، براساس برآورد‌ها و ارزیابی‌های انجام شده توسط کارشناسان بیمه و مقام‌های شهری، اعتراض‌ها به قتل جورج فلوید، پرهزینه‌ترین ناآرامی داخلی آمریکاست.
این هزینه‌ها شامل طیف وسیعی از هزینه‌های ناشی از خسارات به اموال عمومی و خصوصی، هزینه اضافه کاری پلیس، سرقت، غارت و آتش سوزی‌های عمدی می‌شود.
پیشتر از ناآرامی‌های «لس آنجلس» در سال ۱۹۹۲ به عنوان پرهزینه‌ترین اعتراض‌های تاریخ آمریکا یاد می‌شد.
صنعت بیمه آمریکا اعلام کرد از سال ۱۹۵۰ که اقدام به جمع آوری اطلاعات کرده، این نخستین بار است که چنین فاجعه بی نظمی و آشوب را در چند ایالت ثبت کرده است.
اعتراض‌های مسالمت آمیز به قتل فلوید در ادامه به اعتراض‌های خشونت بار شبانه و درگیری میان پلیس و معترضان منجر شد.
در حالی که مینیاپولیس، به عنوان نقطه آغاز این ناآرامی ها، شاهد خسارتی ۵۰۰ میلیون دلاری و آسیب دیدن حدود ۴۰۰ شغل و کسب و کار بود، «فلوریدا»، خسارت دیده‌ترین ایالت آمریکا از اعتراض‌های اخیر است.
بیشترین هزینه‌ها مربوط به خسارات وارده به اموال خصوصی است که سبب از بین رفتن یا آسیب دیدن هزاران شغل شده است.
اعتراض‌ها و ناآرامی‌های متعاقب قتل فلوید، تا سه هفته در ۱۴۰ شهر از جمله «واشنگتن»، پایتخت آمریکا، «نیویورک»، «فیلادلفیا»، «شیکاگو» و «لس آنجلس» به صورت گسترده برگزار شد.
این اعتراض‌ها سبب فراخوانده شدن گارد ملی دست کم در ۲۱ ایالت از ۵۰ ایالت آمریکا شد.