پایگاه شبکه «اسکای نیوز» در گزارشی به موضوع اعدام و تبعیض نژادی در اجرای این مجازات در آمریکا پرداخته و وجود تبعیض نژادی در صدور و اجرای حکم اعدام را در این کشور تشریح کرد.
این گزارش که با اشاره به صدور حکم اعدام برای مردی سیاه پوست به اتهام قتل یک دختر نوجوان سفیدپوست در «آلاباما» در سال ۱۹۸۸ در جریان دادگاهی ۲ روزه و شهادت دروغ علیه این سیاه پوست، آغاز شده است، می‎افزاید که این مرد سیاه پوست با وجود شهادت چند شهروند سیاه پوست دیگر مبنی بر بیگناهی وی و فاصله چند کیلومتری اش با محل وقوع جنایت در زمان قتل دختر نوجوان، به مرگ با برق گرفتگی محکوم شد.
وی پس از گذشت ۳۰ سال همچنان برای اثبات بیگناهی خود تلاش می‌کند و اقداماتش دستمایه تولید فیلمی سینمایی قرار گرفته است.
این گزارش می‎گوید که این پرونده تنها نمونه‌ای از تعصبات نژادی سیستمی است که در ساختار عدالت این کشور شیوع پیدا کرده است.
تاکنون سازمان‌های غیرانتفاعی متعددی برای دفاع از افرادی که ناعادلانه و به طور غیرقانونی به اعدام محکوم شده اند، در سراسر آمریکا شکل گرفته اند.
بی عدالتی نژادی سبب برجسته‌تر شدن ساختار عدالت و قضایی معیوب آمریکا می‌شود.
«اسکای نیوز» در بخش دیگری نوشت به ازای هر ۹ نفر اعدام شده در آمریکا، یک نفر بیگناه اعدام شده است و ۲۹ ایالت آمریکا، یعنی در بیش از نیمی از ۵۰ ایالت این کشور، مجازات اعدام همچنان در آنها اجرا می‌شود؛ از سال ۱۹۷۳ تاکنون ۱۶۷ محکوم اعدام شده، در مراحل بعدی پیگیری قضایی تبرئه شده اند.