مدیر کل زندان‌های استان فارس از اعطای مرخصی به ۷۰ درصد از زندانیان جرایم غیر عمد استان فارس از زمانم شیوع کرونا خبر داد.
اسحاق ابراهیم در گفت‌وگو با میزان گفت: رعایت حقوق شهروندی، تکریم ارباب رجوع و رسیدگی به مشکلات زندانیان از اصول مهم زندانبانی است که همه ما باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشیم .
مدیرکل زندان‌های فارس اظهار داشت: جامعه هدف ما افراد ضعیف و آسیب پذیری هستند که به حمایت همه ما نیاز دارند و در زمینه رسیدگی به مشکلات قضایی و اجتماعی آنان با همت همه همکاران به ویژه مددکاران باید تلاش کنیم و به گونه‌ای به این افراد خدمات رسانی شود که از مشکلات آنان کاسته و زمینه آزادی و رهایی آنان فراهم شود.
ابراهیمی ادامه داد: با تلاش مسؤولین قضایی و ستاد دیه استان حدود ۷۰درصد از زندانیان جرایم غیرعمد از زمان شیوع بیماری کرونا در مرخصی بسر می‌برند و این آمار بسیار قابل توجه و جای قدردانی از مسؤولین امر دارد.
مدیرکل زندان‌های فارس یادآور شد: بدهی تعداد ۴۸ زندانی جرایم غیرعمد، بیش از ۲۰۰ میلیون تومان است و مددکاران زندان باید در زمینه رفع مشکل و پذیرش اعسار آنان تلاش کنند.
ابراهیمی گفت: درخصوص زندانیان دارای ردمال با جرایم عمد و غیرعمد که برای رسیدگی به پرونده آنان خانواده هایشان توانایی پیگیری ندارند ۲ نفر از مددکاران ستاد دیه و زندان مرکزی به مدت ۲۰ روز با حضور در زندان و مراجع قضایی این پرونده‌ها را به صورت ویژه رسیدگی کنند.
وی اظهار امیدواری کرد: با همت خیرین و ستاد دیه استان در هفته قوه قضائیه زمینه آزادی زندانیان با بدهی کمتر از ۵۰ میلیون تومان فراهم شود.