به مناسبت هفته قوه قضاییه و با حضور رییس کل دادگستری آذربایجان غربی، دادگاه عمومی بخش فیرورق خوی افتتاح و مرحله اول مجتمع کار درمانی و حرفه آموزی زندانیان شمال استان در شهرستان خوی به بهره برداری رسید.

به مناسبت هفته قوه قضاییه و با حضور رییس کل دادگستری آذربایجان غربی دادگاه عمومی بخش فیرورق خوی افتتاح و مرحله اول مجتمع کار درمانی و حرفه آموزی زندانیان شمال استان درشهرستان خوی به بهره برداری رسید.

گروسی در آیین افتتاح این دادگاه عمومی گفت: با افتتاح این دادگاه بیش از ۲۵ درصد ورودی پرونده‌ها به محاکم قضایی دادگستری خوی کاسته می‌شود.
رییس کل دادگستری آذربایجان غربی کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌‌ها، کاهش هزینه‌های دادرسی و توزیع عادلانه خدمات قضایی را از دیگر اهداف افتتاح دادگاه عمومی در بخش فیرورق خوی اعلام کرد.
وی با تقدیر از همکاری مقامات شهرستان خوی در راه اندازی این دادگاه عمومی تصریح کرد: در صورت ادامه این همکاری‌ها و براساس تناسب جمعیت و پروند‌ها قوه قضاییه اماده راه اندازی دادگاه‌های عمومی در سایر بخش‌های شهرستان خوی است.
گروسی از کسب رتبه برتر دادگستری استان در کشور خبر داد و تصریح کرد: مختومه شدن ۷۵ درصد پرونده‌های معوقه و مسن در محاکم قضایی استان، ابلاغ ۹۳ درصد دادرسی‌های استان بصورت الکترونیک و کاهش زمان دادرسی‌ها به کمتر از ۷۰ روز بویژه در دادسرا از مهمترین دلایل کسب رتبه برتر این دادگستری کل در کشور بوده است.
وی همچنین از ساخت بزرگترین مجمتمع قضایی استان در ارومیه خبر داد.
همچنین با حضور رییس کل دادگستری استان آذربایجان غربی و جمعی از مسئولان محلی و استانی اولین مرحله مجتمع کار درمانی و حرفهآموزی زندانیان شمال استان در خوی به بهربرداری رسید.
گروسی در آیین افتتاح این طرح گفت: مجتمع کار درمانی و حرفه آموزی زندان‌های شمال استان در خوی در ۲۳ هکتار زمین اجرا میشود که ۳ هزار و ۵۰۰ متر مربع آن فضا‌های خوابگاهی و حرفه آموزی است.
وی افزود: مرحله اول این طرح با ظرفیت ۵۰۰ تخت برای نگهداری و آموزش زندانیان مواد مخدر با صرف ۱۱۷ میلیارد ریال افتتاح شد.
گروسی ادامه داد: این مجتمع شامل چندین کارگاه حرفه آموزی، درمانگاه، دندانپزشکی و کارگاه‌های آموزش مهارت ویژه زندانیان مرتبط با جرایم مواد مخدر است. با بهره برداری از این مجتمع طرح طبقه بندی زندانیان در شمال استان از ۹۴ درصد به صد در صد رسید.