رییس کل دادگستری خراسان شمالی گفت: استان خراسان شمالی از حیث ابلاغات الکترونیک قضایی و ارائه خدمات در این حوزه در ردیف استان‌های برتر قرار دارد و در سال گذشته ۹۱ درصد ابلاغ اوراق قضایی به نحو الکترونیک انجام پذیرفته است.

حجت الاسلام و المسلمین جعفری در آیین افتتاح سه دفتر خدمات الکترونیکی قضایی با اشاره به اینکه استان خراسان شمالی از حیث ابلاغات الکترونیک قضایی و ارائه خدمات در این حوزه در ردیف استان‌های برتر قرار دارد و در سال گذشته ۹۱ درصد ابلاغ اوراق قضایی به نحو الکترونیک انجام پذیرفته است خاطرنشان کرد: سرعت، دقت و همچنین مراقبت از اسناد و مستندات پرونده و حفظ شان ومنزلت مراجعین و نیز جلوگیری از اتلاف وقت وهزینه از مهمترین مزیت‌های دفاتر خدمات الکترونیک قضائی به شمار می‌روند.

رییس کل دادگستری استان خراسان شمالی تصریح کرد: صیانت از حقوق عامه از اولویت‌های دستگاه قضائی است و دفاتر خدمات قضائی در حقیقت تسهیل کننده مسیر دسترسی به این اهداف می‌باشند.

معاون آمار وفن آوری اطلاعات دادگستری خراسان شمالی نیز ضمن تشریح عملکرد دادگستری استان در حوزه ارائه خدمات الکترونیک قضائی، مهمترین برنامه این معاونت در سال جاری را تبیین کرد.

گریوانی تاکید کرد: از این پس افراد می‌توانند به جای مراجعه به مجتمع‌های قضایی با رجوع به دفاتر خدمات قضایی از آخرین وضعیت پرونده خود مطلع شوند.