رییس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: رسانه‌ها به لحاظ ماهیت کاری و وظایفی که قانون برای آن‌ها تعیین کرده می‌توانند به مشکلات استان ورود کرده و کار نظارت و انتقادی خود را انجام دهند.

علی‌اکبر گروسی در آیین افتتاح شعبه شورای حل اختلاف مطبوعات، با اشاره به اینکه، رسانه‌ها نقش نظارتی مهمی در کشور ایفا می‌کند، اظهار کرد: در حال حاضر رسانه‌ها همواره یار و مددکار مسئولین هستند. رسانه‌ها به لحاظ ماهیت کاری و وظایفی که قانون برای آن‌ها تعیین کرده می‌توانند به مشکلات استان ورود کرده و کار نظارت و انتقادی خود را انجام دهند.

رییس کل دادگستری آذربایجان غربی بیان کرد: رسانه‌ها باید خواسته‌ها و مطالبات مردم را به مدیران شهری منعکس کرده و از سویی اقداماتی که از سوی مسئولان انجام می‌شود را برای اطلاع مردم منتشر ‌کنند و آگاهی مردم از اقدامات صورت گرفته، باعث جلب مشارکت و همکاری بیشتر آنان در ساماندهی امور می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دادگستری استان، پشتیبان رسانه‌های فعال، هوشمند و پیگیر آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی است، افزود: رسانه‌های قوی، هوشمند و تخصصی در حوزه‌های مختلف در استان می‌توانند از طریق مکتوب و مجازی حرف مردم و منویات نظام را به استحضار مدیران رسانده و به مدیران استانی در انجام وظیفه کمک شایانی می‌کند.

گروسی با اشاره به اینکه، مسئولان استان باید آستانه تحمل خود را در قبال رسانه‌ها بالا برده و با سعه صدر، نقدپذیر و عملگرا باشند، عنوان کرد: معتقدیم در شورای حل اختلاف مطبوعات، رسانه و تبلیغات با استفاده از عقل جمعی و مشورت می‌توان بهترین تصمیم‌ها را اتخاذ کرد.