یک گزارش جدید در آمریکا می‎گوید میزان خودکشی در این کشور به ویژه در میان کودکان و نوجوانان افزایش یافته است.

داده‌های جدید مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا، می‎گوید «میزان خودکشی در بین آمریکایی‌های بین ۱۰ تا ۲۴ سال از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۸ میلادی، ۵۷ درصد افزایش یافته است.»

به گزارش «دیلی میل»، «در سال ۲۰۱۸، خودکشی دومین علت مرگ در میان افراد ۱۰ تا ۲۴ ساله در آمریکا بوده است؛ خودکشی همچنین دومین علت مرگ گروه سنی ۱۵ تا ۳۴ سال در آمریکا به شمار می‎رود.»

این گزارش می‎گوید «بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۷ نرخ خودکشی در آمریکا ۷ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر بوده است که این عدد تا سال ۲۰۱۸ به ۱۱ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر رسید.»

میزان خودکشی‌ها در آمریکا، به ویژه به دلیل افزایش جوانان دارای علائم بیماری روانی و پریشانی در میان استرس و انزوای بیماری همه گیر ویروس کرونا احتمالا افزایش خواهد یافت.

این خودکشی‌ها در همه جای آمریکا وجود دارد و هیچ منطقه‌ای در آمریکا از خودکشی‌ها مصون نیست.

«جاناتان سینگِر»، رییس انجمن خودکشی آمریکا، می‎گوید «افزایش خودکشی‌ها در آمریکا احتمالا ناشی از رکود اقتصادی بوده است.»

البته «سینگر» به افزایش فروش اسلحه در آمریکا به عنوان دلیلی برای افزایش خودکشی‌ها اشاره‌ای نکرد.

در سال ۲۰۱۸، حدود ۶۰۰ نفر بین ۱۰ تا ۲۴ سال در آمریکا خودکشی کردند.

خودکشی در کنار مرگ ناشی از مشروبات الکلی و مواد مخدر، جزو علت‌های مرگ بسیاری از افراد به ویژه جوانان در آمریکاست.

بالاترین میزان خودکشی در میان ایالت‌های امریکا مربوط به آلاسکاست؛ در این ایالت ۴/۳۱ نفر به ازای ۱۰۰ هزار نفر دست به خودکشی می‌زنند.

پس از آلاسکا، بالاترین میزان خودکشی مربوط به ایالت‌های مونتانا، نیو مکزیکو و داکوتای جنوبی است.

میزان خودکشی در ایالت‌های ثروتمند و پرجمعیت شمال شرقی آمریکا کمتر از دیگر ایالت‌ها بودند، اما با این وجود طی دهه گذشته به میزان قابل توجهی افزایش یافت.

بر اساس آمارها، سال ۲۰۱۸ در نیویورک تعداد خودکشی‌ها در جوانان نسبت به سال ۲۰۰۷، ۴۴ درصد افزایش داشته است.

اگرچه میزان کلی خودکشی در دیگر ایالت‌های آمریکا نسبت به مکان‌هایی مانند آلاسکا کمتر بود، اما شدیدترین افزایش در نیوهمپشایر مشاهده شد؛ جایی که میزان خودکشی در بین افراد ۱۰ تا ۲۴ ساله از سال ۲۰۰۶ دو برابر شده است.

کارشناسان می‌گویند وضعیت خودکشی‌ها در آمریکا نگران کننده است، به ویژه که علائم افسردگی در میان آمریکایی‌ها از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا سه برابر شده است.

تعطیلی‌ها و قرنطینه در آمریکا، هم کلیدی برای کاهش سرعت انتشار ویروس کروناست و هم عامل مهمی برای افزایش میزان خودکشی در این کشور.

دلایل زیادی وجود دارد که گمان می‌رود میزان خودکشی در سال جاری میلادی در آمریکا نیز افزایش خواهد یافت، نه فقط به دلیل کووید-۱۹ بلکه به نظر می‌رسد استرس و اضطراب در همه جنبه‌های زندگی مردم آمریکا نفوذ کرده است.

این گزارش در پایان می‎گوید «به دلیل ناآرامی‌های سیاسی و اجتماعی در آمریکا، اضطراب در کل جمعیت این کشور زیاد است و کودکان هم از این عوامل استرس زا مصون نیستند.»