در پنج ماهه نخست سال جاری ۷۵۹ نفر در حوادث کار جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۴.۱ درصد بیشتر شده است.

از کل تلفات حوادث کار در پنج ماهه ابتدایی سال جاری، ۷۴۰ نفر مرد و ۱۹ نفر زن بودند این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل تعداد مردان فوت شده در حوادث کار ۷۲۵ و تعداد زنان چهار نفر بود.

در این مدت استان‌های تهران با ۱۷۵، مازندران با ۵۵ و آذربایجان شرقی با ۵۳ متوفی بیشترین آمار تلفات حوادث کار را داشته اند.

۴۰ درصد تلفات حوادث کار به دلیل سقوط از بلندی است

مطابق سال‌های گذشته، در پنج ماهه نخست امسال نیز بیشترین علت مرگ در حوادث کار، سقوط از بلندی است که معمولا حدود نیمی از تلفات این حوادث را به خود اختصاص می‌دهد. در پنج ماهه امسال ۴۰ درصد مرگ‌های ناشی از حوادث کار در پی سقوط از بلندی اتفاق افتاده است که ۳۰۶ نفر از کل متوفیات را در برمی گیرد.

پس از آن اصابت جسم سخت با ۱۸۴ متوفی بیشترین آمار مرگ در حوادث کار را داشته است که ۲۴.۲ درصد از کل تلفات به این علت مربوط می‌شود.

برق گرفتگی با ۱۱۱، کمبود اکسیژن با ۵۲ و سوختگی با ۳۶ متوفی در رتبه‌های بعدی تلفات حوادث کار قرار دارند. ۷۰ نفر نیز به دلایلی دیگر در حین کار جان خود را از دست داده اند.

کاهش ۱۱ درصدی مصدومان حوادث کار

مطابق آمار‌های سازمان پزشکی قانونی کشور، تعداد مصدومان حوادث کار که در پنج ماهه ابتدایی سال جاری به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کرده اند، ۱۱.۱ درصد کاهش یافته است. تعداد مصدومان ارجاعی به پزشکی قانونی در این مدت ۱۰ هزار و ۴۰۲ نفر ثبت شده است که این رقم در مدت مشابه سال قبل ۱۱ هزار و ۶۹۹ نفر بوده است.