مدیرکل پزشکی قانونی مازندران کشته شدگان موتور سوار‌ها در حوادث ترافیکی چهار ماهه سالجاری را ۴۶ نفر (همگی مرد) اعلام کرد.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران کشته شدگان موتور سوار‌ها در حوادث ترافیکی چهار ماهه سالجاری را ۴۶ نفر (همگی مرد) اعلام کرد و افزود: که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل پنج درصد افزایش داشت.

علی عباسی با بیان اینکه تعداد ۶۷ درصد از فوت شدگان در محور برون شهریی و راه روستایی و ما بقی در محور درون شهری به وقوع پیوست، تصریح کرد: ساری با تعداد ۱۰، آمل با ۷ و نکا با ۶ نفر بیشترین و شهر‌های بابلسر، میاندرود، محمود آباد و گلوگاه هر کدام با تعداد یک نفر کمترین تلفات موتور سوار را دارند.

خرداد و تیر ماه بیشترین فوتی

بر اساس آمار ارجاعی از مراکز پزشکی قانونی استان، بیشترین فوتی در خرداد و تیر ماه با ۱۵ فوتی و بعد از آن فروردین با ۹ و اردیبهشت با ۷ مورد به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

وی خاطر نشان کرد: بیشترین گروه سنی که مرگ موتور سوار‌ها در آن اتفاق افتاده، گروه سنی ۲۱ تا ۳۰ سال با آمار ۱۷ فوتی است و کمترین گروه سنی بین ۴۱ تا ۵۰ سال با ۲ فوتی گزارش شده است.

عباسی با اشاره به اینکه تعداد ۷۷ نفر در چهار ماهه سالجاری در تصادفات رانندگی کشته شدند که ۲۶ درصد آن مربوط به موتور سوار‌ها هست، افزود: شایعترین علت مرگ موتورسوران در تصادفات، ضربه مغزی و عوارض ناشی از آن و سپس خونریزی وسیع، صدمات و شکستگی‌های متعدد از عوامل دیگر منجر به مرگ در موتورسواران در چهار ماهه ماهه سالجاری بوده که امید می‌رود با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و استفاده از کلاه ایمنی شاهد کاهش چشمگیر آن باشیم.