اصلاحات از درون و درونی‌سازی اصلاحات و شروع سالم‌سازی از محیط داخلی و کاری، نشان عزم جدی مسئولان بر اجرای مسئولیت‌هاست. اقدامات تحولی و اصلاح‌گرانه آیت‌الله رییسی از ابتدای ریاست بر قوه قضاییه امید‌های بسیاری را در دل‌ها و افکار عمومی و نخبگانی زنده کرده است.
فَاحْکُم بَینَهُم بِالِقسطِ إنَّ اللَّهَ یُحِبُّ المُقسِطینَ (میان آن‌ها عادلانه داوری کن که خداوند دادگران را دوست می ‌ارد. مائده، آیه ۴۲ )
تلاش مجاهدانه و امیدبخش رییس قوه قضاییه و سایر کارکنان و مدیران انقلابی و قضات موجبات افزایش اعتماد عمومی و تقویت امید به اصلاح و بهبود ساختار‌های اداری را فراهم ساخت.
اصلاحات از درون و درونی‌سازی اصلاحات و شروع سالم‌سازی از محیط داخلی و کاری، نشانه عزم جدی مسئولان بر اجرای مسئولیت‌ها است. اقدامات تحولی و اصلاح‌گرانه آیت‌الله رییسی از ابتدای ریاست بر قوه قضاییه امید‌های بسیاری را در دل‌ها و افکار عمومی و نخبگانی زنده کرده است.
قوه قضاییه به منزله نفس لوامه دستگاه‌ها و قوا و وجدان بیدار جامعه باید با پویایی و تحرک و حرکت روزآمد و سالم‌سازی دائمی محیط کار و قضاوت به‌عنوان مأمن و پناهگاه مردم خصوصاً محرومان و مستضعفان مطرح باشد. این امر مهم شدنی است و ان‌شاءلله با عزم و اراده‌ موجود و حمایت مردم و همکاری قوا و خصوصا هدایت‌های حکیمانه مقام معظم رهبری انجام خواهد شد.
یاد و نام وخاطره آیت‌الله شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران حضرت امام(ره) و نیز قضات شهید و ضابطان انتظامی و امنیتی و قضایی را که در راه گسترش امنیت و عدالت به شهادت رسیدند گرامی می‌داریم و به ارواح بلندشان درود میفرستیم.
به همین مناسبت برخود لازم می‌دانم هفته قوه قضاییه را به مجموعه خدوم و متعهد و دست اندرکاران امر قضاوت در شهرستان کنگان تبریک گفته و از‌ تلاش‌های همه عزیزان در قوه قضائیه قدردانی نموده و‌ از خدواند متعال توفیق روز افزون یکایک عزیزان را در این‌ منصب حساس و خطیر خواستارم.
*حجت‌الاسلام صادق عاشوری
امام‌جمعه بندر سیراف