دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان تاکید کرد که تمامی شرکت‌های بیمه ملزم هستند مبالغ پرداختی بابت دیه و خسارت‌های ناشی از تصادفات رانندگی را مستقیما به حساب زیان دیدگان واریز کنند.
مجتبی قهرمانی در نشست مشترک با مدیران کلیه شرکت‌های بیمه فعال در استان هرمزگان، بر لزوم کاهش مدت زمان پرداخت خسارت به زیان دیدگان ناشی از تصادفات رانندگی تاکید کرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان گفت: با توجه به اهمیت وقت مردم، تمامی شرکت‌های بیمه ملزم هستند، مبالغ پرداختی بابت دیه و خسارت‌های ناشی از تصادفات رانندگی را مستقیما به حساب زیان دیدگان واریز کنند، مگر در شرایط خاص که باید این خسارت‌ها به حساب سپرده دادگستری واریز شود.

قهرمانی همچنین تصریح کرد: جهت کاهش مراجعات و اتلاف وقت مردم با توجه به وضعیت خاصی که هم اکنون از لحاظ شیوع بیماری کرونا، در آن قرار داریم، کلیه شرکت‌های بیمه باید با هماهنگی استانداری هرمزگان، به شبکه دولت متصل شوند تا مکاتبات بین دادگستری استان هرمزگان و شرکت‌های بیمه به صورت مکانیزه صورت پذیرد.

در ادامه این نشست مدیران شرکت‌های بیمه نیز به بیان نقطه نظرات خود در تعامل با دستگاه قضایی استان پرداختند و دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان ضمن استماع این نظرات و مشکلات، به بیان راهکار‌های لازم پرداخت.

  • منبع خبر : میزان