نمایش رادیویی «الفبای ضربه‌ها» نوشته هاینریش بل به کارگردانی بهمن وخشور روز پنجشنبه ۱۹ تیر از رادیو نمایش پخش می‌شود.

بهمن وخشور بازیگر و کارگردان نمایش‌های رادیویی درباره اثر جدیدی که قرار است از رادیو نمایش پخش شود گفت: به‌تازگی نمایش «الفبای ضربه‌ها» را در رادیو نمایش کار کردیم که بناست روز پنجشنبه ۱۹ تیر در قالب برنامه «یک‌ نمایش، یک‌ تجربه» از این‌ شبکه رادیویی پخش شود.

وی افزود: متن نمایشنامه را پیش‌تر مطالعه کرده و با آن آشنا بودم به‌ همین‌ دلیل از چند هفته پیش از تمرین‌ها و ضبط، سراغ بازیگران کار رفتم و با آشنایی از توانایی‌هایشان، با آنها صحبت کردم. انتخاب بازیگران این‌نمایش با توجه به دغدغه‌هایی که درباره محتوای کار و البته بازیگری‌ داشتند، انجام شد.

این‌ بازیگر در ادامه بیان کرد: «الفبای ضربه‌ها» درباره امروز و دیروز مردی است که یک‌ سال را در زندان نازی‌ها به سر برده و به‌ عنوان واسطه، مکالمات یک‌ کشیش زندانی را با زندانی دیگر، در قالب ضربات رمز که مثل کد مورس هستند، منتقل می‌کرده است. کشیش در پی تطهیر و اجرای مراسم عشای ربانی با ضربات رمز به دیوار بوده و زندانی دیگر هم که یولیوس نام داشته در پی رستگاری بوده است. حالا همه این‌اتفاقات در قالب گذشته‌ای مالیخولیایی که مرد در حال رفت و آمد به آن است، مرور می‌شود و در حالی‌که فردا قرار است خودش در مراسم عشای ربانی دخترش شرکت کند، با این گذشته درگیر شده است …

وخشور در پایان با اشاره به عوامل این نمایش گفت: تهیه‌کننده این‌ نمایش محمد اسماعیل‌پور است و بازیگران کار هم به‌ترتیب اجرای نقش عبارتند از صادق وفایی، افشین کامیاب‌فرد و سایه کبیری. افکتور این‌کار محمدرضا قبادی‌فر و صدابرداری‌اش هم به‌عهده جعفر جودتی بود. ضمن این‌که هنگام ضبط کار از راهنمایی‌های مهدی طهماسبی از بازیگران و کارگردانان رادیو نمایش نیز بهره بردیم.

برنامه «یک‌ نمایش، یک‌ تجربه» با محوریت نمایش رادیویی «الفبای ضربه‌ها» روز پنجشنبه ۱۹ تیر از ساعت ۱۸ روی آنتن رادیو نمایش می‌رود.