رییس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه امام خمینی(ره) پاسدار واقعی ارزشهای انسانی بود ، گفت: تشکیل بسیاری از نهادهای مقدس و مردمی که به فرمان امام خمینی(ره) ایجاد گردید در عصر حاضر بسیار کارآمد و ماندگار است.

محمدرزم در جلسه شورای معاونین که به مناسبت گرامیداشت سی و یکمیمن سالگرد ارتحال ملکوتی بیناینگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی امام خمینی(ره) برگزار گردید، بیان داشت: شخصیت بی نظیر امام راحل سراسر نور و نوید بود که در عصرحاضر نه تنها ایران بلکه جهان را منور ساخت ودر واقع امام خمینی(ره) پاسدار واقعی ارزشهای انسانی بود.

وی افزود: روحیه حق طلبی و استکبار ستیزی امام خمینی(ره) حتی برای دشمنانش هم جذاب و کاریزماتیک بود و این در حالی متجلی شد که بلوک شرق و غرب در حال موازنه قدرت و جنگ برسرثروت ممالک مستضعف جهان بودند.

رزم تاکید کرد: سراسر زندگی این مرد بزرگ الگوی مناسبی برای دولتمردان و مسئولین است که داعیه حق طلبی و مردم مداری را ترویج می نمایند، مطالعه در خصوص زندگی پربرکت امام راحل قطعا” افقهای روشنی از مکتب اسلام ناب محمدی را برروی مشتاقان می گشاید.

رییس کل دادگستری استان لرستان تصریح کرد: تشکیل بسیاری از نهادهای مقدس و مردمی که به فرمان امام خمینی(ره) ایجاد گردید در عصر حاضر بسیار کارآمد و ماندگار می نماید نهادهای حمایتی همچون کمیته امدادامام خمینی(ره) در زمینه کمک به محرومین جامعه حساب ۱۰۰ امام که بعدا” در قالب بنیاد مسکن درعرصه جهادخانه سازی برای روستاییان و افراد بی بضاعت خدمات ارزنده ای داشته است و همچنین تشکیل نهاد مقدس بسیج که امروزه پیروزی در عرصه های دفاع داخلی و خارجی و جهاد بهداشتی در مبارزه با کرونا را مدیون کادر بسیج پزشکی و بسیجیان همیشه در صحنه هستیم و در واقع بخشی از برگ برنده ایران در مقابله موفق با کرونا وجود همین بسیج مردمی بود.

رزم افزود: تشکیل سپاه پاسداران که هم در دوران دفتاع مقدس و هم در مقاطع مختلف از کشور پاسداری نمودد مضافا” تشکیل بنیاد مستضعفان و بنیاد ۱۵ خرداد ( سازمان اموال تملکی) که در زمینه خدمات عامه المنفعه فعالیت می نماید وبسیاری از نهادهای انقلابی و مردمی دیگر که همگی در خدمت به مردم فعالیت می نمایند یادگاران این بزرگ مرد قرن هستند.

رییس کل دادگستری لرستان بیان داشت: نتایج تحقیق نشان می دهد که راهبردهای تحقق قطب قدرت اسلامی از دیدگاه حضرت امام(ره) شامل ایمان و توکل به خدا، اتحاد و برادری، نفی سلطه پذیری و سلطه گری، اهتمام به فرهنگ اسلامی، تحمل سختی ها و مشکلات و تشکیل هسته های مقاومت می باشد و برهمه ماست ضمن دفاع و حماییت از آرمانهای امام راحل(ره) به برکت پاسداشت یادوخاطره این ابرمرد را نگه داریم و با بهره گیری از کتب به جامانده از ایشان و افکار ناب و در خور فهم ایشان بهره اکمل را ببریم و پیروان راستینی در راه حقیقت طلبی باشیم.