رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: طی یکسال گذشته یک هزار و ۸۶۶ مورد دادرسی الکترونیک در استان کرمان انجام شده است.
یدالله موحد در جریان دیدار نماینده ولی فقیه در استان با کارکنان قضایی و محاکم مجتمع قضایی شهید باهنر کرمان گفت: زیرساخت‌های بسیار خوبی در استان به منظور توسعه عدالت الکترونیک ایجاد شده و طی سال گذشته یک هزار و ۸۶۶ مورد دادرسی الکترونیک در استان کرمان انجام شده است.

وی یادآور شد: از مجموع دادگاه‌های الکترونیک برگزار شده در استان کرمان طی سال گذشته، یک هزار و ۱۶۱ دادگاه در دوران شیوع بیماری کووید ۱۹ بوده است.

موحد در ادامه عنوان کرد: مجتمع قضایی شهید باهنر، تخصصی و ویژه رسیدگی به جرائم مواد مخدر و امنیتی شهرستان کرمان است و بعضا پرونده‌های سنگین مواد مخدر کوهبنان، زرند، راور و بردسیر به این مجتمع ارسال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این مجتمع از اواخر سال ۹۷ به بهره برداری رسیده، افزود: پرونده‌های مهم در این مجتمع رسیدگی می‌شود.

موحد تصریح کرد: در حال حاضر پرونده‌های سرقت نیز در این مجتمع رسیدگی می‌شود که با بهره برداری از مجتمع جرائم اقتصادی، پرونده‌ها در آن مجتمع رسیدگی خواهد شد.

رییس کل دادگستری استان کرمان از کارکنان مجتمع قضایی شهید باهنر به عنوان افرادی با انگیزه و پرکار یاد کرد و افزود: این مجتمع وضعیت اطمینان بخشی دارد و قضات مسلط، با انگیزه، کارآمد و انقلابی در این مجتمع خدمت رسانی می‌کنند.

شایان ذکر است در این دیدار دو ساعته رییس کل دادگستری استان گزارشی از نحوه فرایند‌های دادرسی در مقاطع مختلف از جمله دادسرا‌ها و دادگاه‌ها ارائه کرد.

گفتنی است، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان نیز در این دیدار ضمن حضور در یکی از شعب دادگاه، برگزاری روند اجرای یک دادگاه الکترونیک را از نزدیک مشاهده کرد و در ادامه با اهدای گل به کارکنان مجتمع قضائی شهید باهنر کرمان از زحمات آنان تقدیر کرد.