رییس کل دادگستری استان کرمان از انجام ۹۲۶ ملاقات مردمی به صورت حضوری و ویدئو کنفرانس در این استان طی سال جاری خبر داد.
 یدالله موحد، رییس کل دادگستری استان کرمان از انجام ۹۲۶ ملاقات مردمی به صورت حضوری و ویدئو کنفرانس در این استان طی سال جاری و در ۱۶۸ روز خبر داد و گفت: دهمین ملاقات مردمی طی سال جاری، صبح امروز با ۲۰ نفر از شهروندان شهرستان‌های زرند و رفسنجان به صورت ویدئوکنفرانس و با ۱۵ نفر به صورت ملاقات حضوری برگزار شد.

رییس کل دادگستری استان کرمان در تشریح این خبر با اشاره به انجام ملاقات‌های مردمی در چهارشنبه هر هفته، افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا، ملاقات‌های مردمی حضوری با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی به منظور حفظ سلامت مراجعان انجام می‌شود.

وی با تاکید بر این مطلب که به منظور توسعه خدمات رسانی به مردم و حل مشکلات آن‌ها استفاده از سیستم ویدئو کنفرانس برای انجام ملاقات‌های مردمی برای نخستین بار در استان کرمان انجام شد، اظهار کرد: این اقدام به منظور جلوگیری از سفر‌های غیرضروری مردم، تسهیل خدمات رسانی قضایی و تامین بهداشت و سلامت جامعه اجرایی شد.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان با اشاره به تامین زیرساخت‌های لازم برای برگزاری جلسات ملاقات مردمی، آموزشی و اداری به صورت ویدئو کنفرانس در استان کرمان، خاطرنشان کرد: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده تا پایان شیوع ویروس کرونا، ملاقات‌های مردمی دادگستری استان کرمان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار خواهد شد.

موحد ضمن بیان این مطلب که در حال حاضر ارتباط ۳۰ واحد قضایی و ۱۴ زندان در استان کرمان با دادگستری برقرار است، گفت: با استفاده از این زیرساخت‌های موجود، تاکنون بالغ بر یک هزار و ۸۶۶ مورد دادرسی الکترونیک در استان کرمان انجام شده است

شهروندان می‌توانند جهت شرکت در برنامه ملاقات مردمی به سایت دادگستری کرمان به نشانی http://kermandadgostari.ir/ مراجعه و از طریق درگاه ملاقات مردمی اقدام به ثبت نام کنند.