رییس کل دادگستری گلستان از رسیدگی به پرونده واگذاری غیرقانونی زمین‌های دولتی به افراد خاص در دادسرای مرکز استان گلستان خبر داد و گفت: پس از تشکیل پرونده ۱۳ نفر انصراف خود را از دریافت زمین اعلام کردند.
هادی هاشمیان، رییس کل دادگستری گلستان در دیدار با نماینده، ولی فقیه در استان گلستان از رسیدگی به پرونده واگذاری غیرقانونی زمین‌های دولتی به افراد خاص در دادسرای مرکز استان گلستان خبر داد و گفت: در این پرونده زمین‌های دولتی در مناطق گران قیمت گرگان، بسیار کمتر از ارزش واقعی و با شرایط ویژه به افراد خاص واگذار شده است.

رییس کل دادگستری گلستان خاطرنشان کرد: بر اساس قانون، اراضی دولتی داخل محدوده شهر‌ها باید به افراد کم درآمد و کسانی که خانه ندارند واگذار شود؛ اما در این پرونده زمین‌ها به تعدادی از مدیران و کارکنان یک دستگاه اجرایی و در مناطق گران قیمت گرگان واگذار شده است.

هاشمیان افزود: این پرونده در کارگروه گسترش عدل و آزادی‌های مشروع دادگستری استان گلستان بررسی و هم اکنون در دادسرای گرگان در حال رسیدگیست.

وی با بیان اینکه پس از تشکیل پرونده ۱۳ نفر انصراف خود را از دریافت زمین اعلام کردند، گفت: استفاده از ظرفیت صدا و سیما برای افزایش آگاهی‌های حقوقی مردم، مشارکت ریش سفیدان و علما حل اختلاف برای حل و فصل اختلافات و ساماندهی دانشگاهیان در قالب کلینیک‌های حقوقی برای مشاوره حقوقی رایگان از جمله اقدامات دادگستری استان گلستان برای افزایش آگاهی حقوقی مردم و کاستن از ورودی پرونده است.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی با اشاره به اهمیت و حساسیت جایگاه قضاوت گفت: اعتماد مردم به قوه قضاییه به عنوان دستگاه حاکمیتی، سبب اعتماد مردم به نظام هم می‌شود.

نماینده، ولی فقیه در استان گلستان در بخش دیگری از سخنان خود به عملکرد موفق دادگستری استان گلستان اشاره کرد و افزود: تلاش مسئولان قضایی استان گلستان برای بسیج همه ظرفیت‌های استان گلستان از جمله پتانسیل علما، اساتید و ریش سفیدان سبب شده در سال‌های اخیر روند وقوع جرایم در استان گلستان کاهش یابد.

وی با قدردانی از رویه قوه قضاییه در برخورد با فساد به ویژه فساد درون دستگاهی به مسئولان قضایی استان گلستان نیز توصیه کرد: نظارت مستمر را جدی بگیرند تا شاهد کمترین تخلف و فساد باشیم.