رییس شورا‌های حل اختلاف استان گلستان از ایجاد سازش در ۱۳ پرونده در یک روز کاری خبر داد.
احمد جعفری، معاون قضایی رییس کل دادگستری و رییس شوراهای حل اختلاف استان گلستان در گفت‌وگو با میزان از ایجاد سازش در ۱۳ پرونده در یک روز کاری خبر داد و بیان کرد: اعضای شعب ۲۲ و ۲۴ شورای حل اختلاف گرگان در یک روز کاری به این پرونده‌ها به طور دقیق رسیدگی و برای حل و فصل آن‌ها اقدام کردند.

رییس شورا‌های حل اختلاف استان گلستان عنوان کرد: در راستای اصلاح ذات البین که وظیفه ذاتی شورای حل اختلاف است، این پرونده‌ها با موضوعات توهین، مطالبه وجه، تصرف عدوانی، ضرب و جرح، طلاق و مزاحمت تلفنی بررسی و صلح و سازش بین طرفین پرونده‌ها برقرار شد.

جعفری با اشاره به تلاش دستگاه قضایی برای حل و فصل مشکلات مردم گفت: نقش دستگاه قضایی در ایجاد امنیت پایدار مهم و محوری است و همدلی و مشارکت عمومی برای تحقق این هدف بزرگ ضرورت دارد.

وی افزود: صلح و سازش، حل و فصل دعاوی به روش کدخدا منشی، احقاق حق، دفاع از مظلوم، برقراری عدالت و کمک به ایجاد امنیت روانی همواره مورد توجه شورا‌های حل اختلاف است.

رییس شورا‌های حل اختلاف استان گلستان اظهار کرد: در سال گذشته اعضا و کارکنان شورای حل اختلاف شهرستان گرگان با رسیدگی به بیش از ۲۸ هزار پرونده، تلاش کردند بخشی از دغدغه‌های مردم را با ترویج فرهنگ صلح و سازش رفع کند.