رییس شورا‌های حل اختلاف استان یزد از ایجاد صلح و سازش در پرونده موضوع اختلاف بین سهامداران یک شرکت در ایران و کشور چین به ارزش قریب به ۱۷ هزار دلاری از طریق ویدئو کنفرانس خبر داد.
محمد رضا حداد، رییس شورا‌های حل اختلاف استان یزد در گفت‌وگو با میزان از ایجاد صلح و سازش در پرونده موضوع اختلاف بین سهامداران یک شرکت در ایران و کشور چین به ارزش قریب به ۱۷ هزار دلاری از طریق ویدئو کنفرانس خبر داد.

رییس شورا‌های حل اختلاف استان یزد اظهار کرد: موضوع پرونده اختلاف بین سهامداران یک شرکت در شهرستان یزد و کشور چین که این اختلاف قریب به چهار سال در مرجع قضایی مطرح شده بود.

وی افزود: پس از ارجاع پرونده به شعبه ۲۵ ویژه صنایع و معادن شورا‌های حل اختلاف و با فراهم شدن برقراری ارتباط از طریق ویدئوکنفرانس با اصحاب دعوی در کشور چین، در نهایت با همت و تلاش اعضاء این شعبه، اختلاف چند ساله به صلح و سازش منتهی شد.

حداد خاطرنشان کرد: شورا‌های حل اختلاف ظرفیت بسیار خوبی برای کمک به دستگاه قضایی در اجرای برنامه‌های تحولی قوه قضاییه بوده و خواهد بود.

رییس شورا‌های حل اختلاف استان یزد اظهار کرد: شعبه ویژه صنایع و معادن با هدف تسهیل جهت حل و فصل اختلافات مالی میان صاحبان صنایع تولیدی، معدنی، بازرگانی و… و ایجاد صلح و سازش تشکیل شده است.

وی تصریح کرد: این شورا توانسته با همت و جدیت خود در سالی که به فرمایش مقام معظم رهبری به نام سال جهش تولید نام گذاری شده اقدامات خوبی را در جهت حمایت از تولید و تولیدکنندگان بردارد.

با توجه به تأکیدات ریاست قوه قضاییه مبنی بر نگاه فناورانه در بخش‌های مختلف قوه قضاییه، خوشبختانه با فراهم شدن زیرساخت‌های لازم در شورا‌های حل اختلاف استان یزد، انجام دادرسی‌ها به صورت الکترونیکی و بدون استفاده از کاغذ و تشکیل پرونده فیزیکی و از طریق برقراری ارتباط به صورت ویدئوکنفرانس شروع شده است.