رییس حوزه قضایی بهاباد گفت: ایمن سازی مزارع و آگاه سازی مردم در خصوص نگهداری درست از احشام و اموال شان، مهمترین مساله در پیشگیری از وقوع جرم است.

علیرضا ایزدی در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به لزوم ایمن سازی مزارع کشاورزان برای جلوگیری از خطرات احتمالی بیان داشت: ایمن سازی مزارع و آگاه سازی مردم در خصوص نگهداری درست از احشام و اموال شان، مهمترین مساله در پیشگیری از وقوع جرم است.

وی افزود: کشاورزان باید سعی کنند کارگران مورد اعتماد را در مزارع خود به کار گیرند و از آوردن افراد ناشناس و غیر قابل اطمینان به مزارع و محل‌های نگهداری احشام خودداری کنند.

رییس حوزه قضایی بهابادپایش تصویری را یکی از راهکار‌های جلوگیری از سرقت احشام و محصولات کشاورزی دانست و اظهار داشت: باید با همکاری کشاورزان و مسئولان، تجهیزات لازم به منظور پایش تصویری در مکان‌های مناسب نصب شود.

وی استفاده از حصار و درب مناسب را از دیگر راه‌های جلوگیری از سرقت دانست و تصریح کرد: در صورتی که کشاورزان، محل نگهداری احشام خود را با حصار و سقف مناسب بسازند و از قفل و بند مناسب برای بستن در‌ها استفاده کنند مسلماً سرقت‌ها کمتر خواهد شد.

این مقام مسئول هرگونه تلاش و هزینه برای جلوگیری از وقوع جرائم از جمله سرقت را بسیار ارزشمند و حائز اهمیت دانست و عنوان کرد: پیشگیری از وقوع جرم همواره کم هزینه‌تر و آسان‌تر از اقدامات پس از وقوع جرم است و علاوه بر آن، تبعات اجتماعی ناشی از وقوع جرم نیز تا مدت‌ها گریبان گیر جامعه خواهد بود.