در حالی که جهان به شدت درگیر مبارزه با ویروس کووید -۱۹ و کنترل شیوع آن با استفاده از قوانین بازدارنده و سخت گیرانه است، برخی کشور‌های دنیا درصدد سوء استفاده از شرایط بحرانی موجود برای رسیدن به اهداف ضد حقوق بشری خود هستند.

در حالی که جهان به شدت درگیر مبارزه با ویروس کوید -۱۹ و کنترل شیوع آن با استفاده از قوانین بازدارنده و سخت گیرانه است، برخی کشور‌های دنیا درصدد سوء استفاده از شرایط بحرانی موجود برای رسیدن به اهداف ضد حقوق بشری خود هستند. “نارندا مودی” نخست وزیر هند که یکی از متحدان اصلی “دونالد ترامپ” رئیس جمهور آمریکا محسوب می‌شود، بازی خطرناک مشترکی را در این خصوص به حزب ملی گرای افراطی بهاراتیا جاناتا (بی. جی. پی) آغاز کرده است. این حزب، اصلی‌ترین حزب مورد حمایت دولت ترامپ در آسیا محسوب می‌شود. حزب بهارتیا جاناتا هم اکنون اکثریت کنگره را با حمایت‌های خارجی (خصوصا حمایت آمریکا) در دست گرفته است. نخستین تجربه مشترک این حزب و دولت نارندرا مودی، تصویب و اجرایی ساختن لایحه جنجالی ضد اسلامی متمم شهروندی در هند و سرکوب گسترده مسلمانان بوده است.

دولت هند به بهانه شیوع ویروس کرونا، در صدد تسویه نژادی و نسل کشی علیه مسلمانان است/ مسلمانان حق مداوا در کنار هندو‌ها را ندارند!

مطابق این لایحه، به اقلیت‌هایی که از کشور‌هایی مانند افغانستان، پاکستان و بنگلادش به دلایل مختلف از جمله مشکلات سیاسی و اجتماعی به هند مهاجرت کرده‌اند، شهروندی هندوستان اعطا می‌شود. اما این مصوبه، مسلمانان را در دریافت حق شهروندی مستثنا کرده است، حتی اگر تحت ظلم یا تضییع حقوق اجتماعی قرار گرفته باشند. دونالد ترامپ در جریان سفر اخیر خود به هندوستان، که مصادف با تظاهرات گسترده مسلمانان هند در اعتراض به لایحه موسوم به “متمم شهروندی” بود، صراحتا از معترضینی که به حقوق اولیه شهروندی خود معترض بودند تحت عنوان “تروریست‌های مسلمان “یاد کرد و در کنفرانس مشترک خود با مودی در دهلی نو اظهار کرد:

” من و مودی توافق کردیم که هند تسلیحات آمریکایی را به مبلغ بیش ۳ میلیارد دلار از جمله بالگرد‌های آپاچی که بهترین در جهان هستند را خریداری کند. ما در مذاکرات با نخست وزیر هند، تعهد خودمان به دولت این کشور در دفاع در مقابل تروریسم اسلامی را مورد تاکید قرار دادیم! ”

بسیاری از تحلیلگران، اظهارات ترامپ در دیدار از هند را چراغ سبزی به دولت مودی برای سرکوب مسلمانان تلقی کردند. در حالی که دولت و پارلمان هند به بهانه شیوع کرونا، هر گونه تجمع دوباره مسلمانان و برگزاری تظاهرات عمومی در اعتراض به اجرایی شدن قانون ضد اسلامی اخیر را ممنوع کرده‌اند، اما به نظر می‌رسد همزمان با این موضوع، توطئه دیگری نیز علیه پیروان آخرین دین آسمانی در هند در جریان است!

آپارتاید علیه مسلمانان در هند

در حالی که منابع بهداشتی و تخصصی در دنیا، بار‌ها در خصوص آمار ارائه شده از سوی هند در خصوص شیوع کرونا با تشکیک نگاه کرده و آن را با توچه به گستردگی جمعیت این کشور و همسایگی با چین غیر قابل باور تلقی کرده‌اند، رسانه‌های وابسته به حزب بهاراتیا جاناتا، مسلمانان را عامل اصلی شیوع کرونا در این کشور دانسته‌اند. متعاقبا، بیمارستان‌های دولتی در هند، مدعی دریافت دستور العمل‌های محرمانه‌ای از سوی دولت این کشور شده‌اند که مطابق آن، از پذیرش مبتلایان مسلمانان خودداری کرده یا آن‌ها را در بخش مجزایی از سایر مبتلایان نگهداری کنند.

دولت هند به بهانه شیوع ویروس کرونا، در صدد تسویه نژادی و نسل کشی علیه مسلمانان است/ مسلمانان حق مداوا در کنار هندو‌ها را ندارند!

“گونوانت رسود” سرپرست بیمارستان دولتی احمدآباد (واقع در استان گجرات غربی) در این خصوص به روزنامه هندی اکسپرس می‌گوید:

“به طور کلی در بیمارستان دولتی احمد آباد، بخش‌های جداگانه‌ای برای زنان و مردان وجود دارد! اما ما این جداسازی را برای بیماران هندو و مسلمان نیز صورت داده‌ایم و این دو را از یکدیگر تفکیک می‌کنیم. این دستور دولت است! ”

شبکه الجزیره در گزارش جدید خود در خصوص اوضاع نابه‌سامان مسلمانان هند در بحبوحه شیوع کرونا، تاکید دارد که اقدام دولت هند، مصداق بارز آپارتاید علیه مسلمانان است. نکته جالب توجه اینکه هیچ یک از مقامات ایالتی در گجرات حاضر به مصاحبه با الجزیره در این خصوص نشده‌اند. آنچه مسلم است اینکه دولت مودی، در صدد تحمیل محدودیت‌هایی غیرانسانی علیه مسلمانان، آن هم در قالب سیاست‌های اعلامی پنهان و سیاست‌های اعمالی آشکار است.

اسلام هراسی با طعم کووید-۱۹

تبلیغ “اسلام هراسی” در هند، به بهانه شیوع بیماری کووید ۱۹ نکته‌ای است که حتی از دید رسانه‌های غربی نیز پنهان نمانده است. نشریه تایم در این خصوص می‌نویسد:

“پس از اینکه در ماه مارس اخباری مبنی بر ابتلای رهبران یک جماعت مسلمان در هند به ویروس کرونا و در جریان برگزاری یک کنفرانس منتشر شد، هشتگ‌های گسترده‌ای علیه مسلمانان در فضای مجازی در هند ایجاد شد. حتی در این خصوص فیلم‌های دروغینی مبنی بر بی اعتنایی مسلمانان در قبال شیوع کرونا منتشر شد. این موارد، فضای خطرناکی را علیه مسلمانان در هند ایجاد کرده است.”

دولت هند به بهانه شیوع ویروس کرونا، در صدد تسویه نژادی و نسل کشی علیه مسلمانان است/ مسلمانان حق مداوا در کنار هندو‌ها را ندارند!

“امیر علی” استاد مسلمان رشته علوم سیاسی در دانشگاه “جواهر نهرو” در دهلی نو در این خصوص معتقد است که اسلام هراسی همزمان با شیوع کرونا در حال ترویج در جامعه هند است.

این در حالیست که کمتر از دو ماه از بروز فاجعه اخیر علیه مسلمانان در هند می‌گذرد: سرکوب اعتراضات مسلمانان در شهر‌های مختلف هند که مطابق آمار‌های غیر رسمی، به کشته شدن بیش از ۵۰ مسلمان و زخمی شدن صد‌ها نفر دیگر از سوی پلیس و نیرو‌های امنیتی منجر شد. مقامات هندی در صدد سرکوب، محدودسازی و حتی نسل کشی ۲۰۰ میلیون مسلمانی هستند که در این کشور ساکن هستند. آن‌ها معتقدند که این ۲۰۰ میلیون نفر باید در جامعه هند (که دارای بیش از ۱.۳ میلیارد نفر جمعیت می‌باشد) در اقلیت و انزوای مطلق قرار گرفته و هیچ گونه امکاناتی در اختیار آن‌ها قرار نگیرد.

«ظفر الاسلام» رئیس کمیسیون اقلیت‌های دهلی و «کرتار سینگ» در نامه‌ای به «امیت شاه» وزیر کشور هند، در خصوص رویکرد غیرانسانی و وقیحانه دولت این کشور در قبال مسلمانان هشدار داده و اعتراض کرده است. در بخشی از این نامه آمده است:

نباید به این شایعه بی اساس که مسلمانان عامل شیوع کرونا در هند هستند دامن زده شود و رسانه‌ها با تبلیغ آن عده‌ای افراط گرا را به خون مسلمانان تشنه کنند. نباید از یک بیماری علیه مسلمانان سوءاستفاده سیاسی و مغرضانه صورت بگیرد اینکار نقض آشکار حقوق بشر است. متاسفانه رسانه‌ها فضا را به گونه‌ای ترسیم کرده‌اند که تصور می‌شد تمام مسلمانان به کرونا مبتلا شده‌اند و فضای جامعه را نیز آلوده می‌کنند.”

چراغ سبز ترامپ برای نسل کشی مسلمانان هند

متاسفانه آنچه امروز در هند می‌گذرد، بازی خونین مشترکی دیگر از سوی اعضای حزب بهاراتیا جاناتا در مجلس علیل و سفلای هند و دولت این کشور علیه مسلمانان است. دولت هند دو هدف کوتاه مدت و بلند مدت را در این بازی وقیحانه دنبال می‌کند:

نخست اینکه با اعلام ناگهانی تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا (که آمار آن‌ها را تاکنون پنهان نگاه داشته است)، میان فضای ضد اسلامی به وجود آمده و اعلام تعداد مبتلایان ارتباط مستقیمی ایجاد کند. دولت هند در صدد است مسلمانان را عامل شیوع کرونا در این کشور معرفی کند. تاکنون ابتلای بیش از ۱۳ هزار هندی به کرونا قطعی شده است و از این تعداد ۴۲۰ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. با این حال، به نظر می‌رسد طی روز‌های آتی، دولت هند با اعلام تعداد مبتلایان و قربانیان به صورت تصاعدی، مانور خونینی را علیه مسلمانان در نزد افکار عمومی آغاز خواهد کرد.

دولت هند به بهانه شیوع ویروس کرونا، در صدد تسویه نژادی و نسل کشی علیه مسلمانان است/ مسلمانان حق مداوا در کنار هندو‌ها را ندارند!

دوم اینکه حزب بهاراتیا جاناتا و دولت مودی، در برنامه ریزی بلند مدت خود به دنبال انزوای شدید مسلمانان در هند هستند. ترامپ در سفر اخیر خود به دهلی نو، به مودی تضمین‌های لازم را در این خصوص داده و از وی خواسته است تا به نخستین الگوی یک “دولت ملی گرا” و مورد حمایت کاخ سفید در آسیا تبدیل شود. به عبارت بهتر، ترامپ که از سال ۲۰۱۷ تا کنون بر روی دولت‌ها و احزاب ملی گرا در اروپا و حمایت از آن‌ها متمرکز بوده است، از هند به عنوان نخستین تجربه آسیایی خود نام می‌برد. این موضوع به خودی خود نشان می‌دهد که مسلمانان هند، در چه وضعیت دشواری به سر می‌برند.

سکوت مشکوک سازمان ملل و سازمان بهداشت جهانی

در حالی که تبعیض سازمان یافته دولت هند علیه مسلمانان و تحریک گروه‌های متوحش و افراطی در این کشور علیه آن‌ها هر روز جدی‌تر می‌شود، سازمان ملل متحد که اتفاقا در جریان تصویب لایحه ضد مسلمانان در این کشور نیز عملکردی غیر قابل دفاع داشت، فعلا در این خصوص سکوت کرده تا از بابت این سازمان، مزاحمتی متوجه حزب بهاراتیا جاناتا و دولت مودی نشود!

دولت هند به بهانه شیوع ویروس کرونا، در صدد تسویه نژادی و نسل کشی علیه مسلمانان است/ مسلمانان حق مداوا در کنار هندو‌ها را ندارند!

ضمن آنکه سازمان بهداشت جهانی (WHO) نیز که اتفاقا اخیرا بخشی از کمک‌های خود را از سوی دولت ترامپ از دست رفته دیده است، پاسخی به ادعای خطرناک رسانه‌های وابسته به حزب بهاراتیا جاناتا نداده و از کنار اخباری که حکایت از اعمال تبعیض مهندسی شده علیه مسلمانان در بیمارستان‌های هند می‌شود به سادگی گذشته است.

  • منبع خبر : میزان