دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان زنجان با هدف حمایت قضایی از شرکت شیشه زنگان پارس سلطانیه بازدید کرد.

حجت الاسلام کرمی در ادامه بازدید از شرکت‌های استان جهت بررسی مشکلات آن‌ها با حضور در شرکت شیشه سازی زنگان پارس سلطانیه درجلسه‌ای با مسولین شرکت گفت: وضعیت اقتصادی کشور در شرایط فعلی، وضعیت جنگ است با این تحریم‌ها، تهیه مواد اولیه و ارز بسیار مشکل است بنابر این سر پا نگه داشتن شرکت‌ها در چنین وضعیتی یک نوع جهاد است.

وی بابیان اینکه نامگذاری شعار سال از سوی رهبر معظم انقلاب بر اساس تدبیر و آینده نگری ایشان است و عمل به شعار سال برای همه یک تکلیف است گفت: دستگاه قضایی حمایت ازتولید و تلاش برای رفع موانع تولید را یک وظیفه و عمل به منویات رهبری می‌داند.

دادستان زنجان با اشاره به اینکه شرکت شیشه سازی زنگان پارس سلطانیه هم در تولید و هم در عرضه محصولات موفق عمل کرده، افزود: اینکه ۲۱۰ کارگر در این شرکت بصورت مستقیم مشغول هستند بسیار ارزشمند است.

کرمی تصریح کرد:ارتقاء کیفیت محصولات شرکت و استفاده از روش‌های نوین دنیا در بسته بندی می‌تواند در بازاریابی و عرضه محصولات حتی رقابت با شرکت‌های بزرگ داخلی و خارجی بسیار موثر باشد.

دادستان زنجان وعده داد تا مشکلات بانکی شرکت را که مانع جدی برای اجرای طرح توسعه و عامل درگیر شدن شرکت با جرایم نامناسبات برطرف سازد تا در این راستا زمینه افزایش صد درصدی تولید و اشتغال مستقیم ۲۱۰ نفر دیگر هم فراهم شود.

وی در بازدید از بخش‌های مختلف شرکت که رییس صمت استان نیز وی را همراهی می‌کرد با مشاهده سختی کار کارگران در دمای بالا، توجه به این قشر زحمت کش و حمایت از کارگران را مورد تاکید قرار داد.

در ابتدای این جلسه مدیر عامل شرکت ضمن خیر مقدم و تشکر از حضور دادستان زنجان و مسئولین سازمان ضمن استان در شرکت در گزارشی گفت: شرکت با ۲۱۰ کارگر در چهار شیفت فعالیت می‌کند و هیچ گونه بدهی به بیمه، انشعابات و حقوق کارگران نداریم همه تصفیه شده است

وی ادامه داد: امروز کیفیت محصولات شرکت در داخل و خارج قابلیت رقابت دارد و ۲۵ درصد محصولات به چند کشور همسایه صادر می‌شود و ۱۰ درصد تولید و ۶ درصد مصرف کشور را این شرکت تامین می‌کند.