دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس با هدف حمایت قضایی و رونق بخشیدن به تولید و اشتغال از دو کارخانه بازدید کرد.

در راستای حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری و رونق بخشیدن به تولید و اشتغال، دادستان عمومی و مرکز استان فارس از کارخانه پپسی و کارخانه آریا افزار شیراز (واحد تولیدی قطعات خودرو) در شهرک صنعتی بزرگ شیراز بازدید کرد.

حیدر آسیابی در این بازدید بیان کرد: واحد تولیدی قطعات خودرو می‌تواند ظرفیت اشتغال بالاتر از ۲۵۰ نفر را داشته باشد وبا حمایت قصایی به دنبال راه اندازی خط تولید باتری سازی این کارخانه هستیم.

وی افزود: واحد تولیدی قطعات خودرو (آریا افزار شیراز) از جمله واحد‌های تولیدی مشکل دار است که قبلا با ۲۵۰ نفر نیروی کار مشغول به کار بوده که در حال حاضر متاسفانه به ٣٠ نفر رسیده است.

دادستان مرکز استان فارس درمورد کارخانه نوشابه سازی نیز بیان داشت: در کارخانه پپسی شیراز بعنوان بزرگترین واحد تولید نوشابه جنوب کشور بیش از یک‌هزار و ۲۵۰ نفر نیروی انسانی مشغول به کار هستند و یکی از کارخانه‌های مولد اشتغال در استان محسوب می‌شود، تنها مشکلی که این کارخانه با آن مواجه است، کمبود آب است که اگر تامین آب صورت بگیرد کارخانه قادر خواهد بود میزان تولید و نیروی کار خود را افزایش دهد.

دادستان عمومی و مرکز استان فارس با بیان اینکه رویکرد دستگاه قضایی استان تبعیت از سیاست‌ها و راهبرد کلان قوه قضاییه و توجه ویژه به اقتصاد و اشتغال است، قول دادند مشکلات مطرح شده را با جدیت پیگیری و تمام مساعی خود را جهت حل مشکلات این دو واحد بکار خواهند گرفت.

گفتنی است، در جریان بازدید مدیران واحد‌های تولیدی مذکور خواستاربررسی و پیگیری مشکلاتشان توسط دادستان شدند. مشکلات بانکی دغدغه اصلی واحد تولیدی آریا افزار بود که دادستان قول پیگیری آن را داد.