رییس کل دادگستری استان اصفهان از دو حوزه قضایی نایین و کوهپایه بازدید کرد و با حضور در زندان نایین و از نزدیک با مسؤولان و مددجویان این زندان دیدار داشت.

محمدرضا حبیبی در حاشیه بازدید سرزده از دو حوزه قضایی نایین و کوهپایه در زندان نایین حضور یافت و از نزدیک با مسؤولان و مددجویان این زندان دیدار و گفتگو کرد.

وی با ابراز خرسندی از وضعیت و عملکرد مطلوب در این زندان در جمع زندانیان گفت: در نظام مقدس جمهوری اسلامی که قوانین و مقررات آن برگرفته از شریعت اسلام است هدف از مجازات زندان تربیت و بازپروری مجرم برای بازگشت به زندگی شرافتمندانه به دور از هر گونه لغزش و خطای مجدد و نه انتقام جویی از وی است.

حبیبی افزود: خوشبختانه در سال‌های اخیر زندان‌های استان اصفهان با نوآوری و ابتکار در زمینه حرفه آموزی و اشتغال و فعالیت‌های فرهنگی برای مددجویان گام‌های مؤثری در این زمینه برداشته تا علاوه بر تحقق این هدف مهم زمینه کار و فعالیت و نیز کمک مالی به خانواده‌های زندانیان حین و پس از تحمل حبس فراهم گردد.

رییس کل دادگستری استان اصفهان عملکرد قضات حوزه‌های قضایی شرق اصفهان را در اجرای دستورالعمل‌های کاهش جمعیت کیفری زندان خوب ارزیابی و خاطرنشان ساخت: آمار پایین زندانیان در زندان نایین که درصد بیشتر آمار موجود آن نیز به دلیل گلوگاه بودن این شهرستان در ترانزیت و حمل مواد مخدر، به زندانیان اینگونه جرایم اختصاص یافته است که اکثراً هم غیربومی هستند حاکی از عملکرد قابل قبول قضات در جلوگیری از ورودی و نیز کاهش آمار آن دارد.

حبیبی همچنین خاطرنشان ساخت: در زندان نایین با آماری نزدیک به صفر کمترین زندانی با موضوع مهریه وجود دارد و این علاوه بر تلاش همکاران قضایی در کنترل این آمار حکایت از خصوصیت خوب اجتماعی و اخلاقی مردم خطه کویر در زندگی‌های مشترک دارد.

رییس کل دادگستری استان اصفهان در بازدید از دادگستری نایین و دادگاه بخش کوهپایه ضمن عرض خداقوت به همکاران اداری و قضایی اش و ارزیابی عملکرد، برای برخی نیاز‌های عمرانی و تجهیزاتی این دو مجموعه اعتباراتی تخصیص داد.