رییس کل دادگستری استان کرمان در ادامه سفر به مناطق شرقی این استان از واحد تولیدی بازرگانی امیرکبیر برنا واقع در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم بازدید کرد.
 یدالله موحد در حاشیه بازدید از واحد تولیدی بازرگانی امیرکبیر برنا واقع در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم گفت: در راستای توسعه عدالت در جامعه و زدودن فقر و نابرابری از نقاط مختلف استان برنامه ریزی‌های ویژه‌ای مبتنی بر حمایت قضایی از تولید، سرمایه گذاری و اشتغال مورد توجه دستگاه قضایی قرار دارد.
بازدید رییس کل دادگستری استان کرمان از یک واحد اقتصادی در بم / لزوم افزایش حمایت‌های قضایی و اجرایی از تولید و صادرات خرمای بم

وی افزود: وجود فقر و محرومیت در استان کرمان به واسطه بهره مندی این استان از ظرفیت‌های ارزشمند خدادادی زیبنده نیست و دستگاه قضایی بر مبنای وظیفه خود در حفظ حقوق عامه تلاش می‌کند که ضمن فعال کردن هر چه بیشتر نهاد‌های اجرایی و مقننه برای رفع محدودیت‌های موجود، زمینه توسعه اشتغال، ارتقای معیشت و بهبود سطح زندگی مردم را محقق کرده و از این مسیر در راه توسعه عدالت در جامعه گام بردارد.

این مقام قضایی در استان کرمان با اشاره به این که در استان کرمان مصمم به انعقاد میثاق نامه حمایت از فعالان اقتصادی استان هستیم، خاطرنشان کرد: این میثاق نامه به تمامی بخش‌های اقتصادی ابلاغ خواهد شد، زیرا مردم باید به امنیت اقتصادی استان امید داشته باشند.
موحد اظهار کرد: با استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در سطح استانی و ملی می‌توان در راستای تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی و سیاست‌های کلان اقتصادی کشور گام‌های اساسی برداشت.
بازدید رییس کل دادگستری استان کرمان از یک واحد اقتصادی در بم / لزوم افزایش حمایت‌های قضایی و اجرایی از تولید و صادرات خرمای بم
مدیرعامل واحد تولیدی بازرگانی امیرکبیر برنا نیز در این بازدید گفت: این شرکت از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را در زمینه بسته بندی و صادرات خرما آغاز کرده است.

وی با اشاره به ایجاد اشتغال مستقیم برای ۱۵۰ نفر در این واحد تولیدی، عنوان کرد: امکان افزایش این تعداد تا دو برابر نیز وجود دارد.

بنابر این گزارش با توجه به اینکه سالانه بالغ ۲۵۰هزار تن خرما از نخلستان‌های شرق استان کرمان برداشت می‌شود و این محصول به بیش از ۵۰ کشور دنیا صادر می‌شود، با حمایت قضایی و اجرایی مناسب از تولید، عرضه و صادرات این محصول می‌توان حلاوت آن را در کام مردمان این سرزمین صدچندان کرد.