رییس کل دادگستری خراسان شمالی به صورت سرزده از حوزه قضایی رازوجرگلان و حوزه قضایی بخش سملقان و همچنین یک واحد تولیدی در شهرستان آشخانه بازدید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین اسدالله جعفری در دور دوم بازدید‌ها از حوزه‌های قضایی در سال جاری، از دادگستری، دادسرای عمومی و انقلاب و همچنین شورای حل اختلاف رازوجرگلان بازدید  کرد.

رییس کل دادگستری استان خراسان شمالی در دیدار با رییس دادگستری، دادستان عمومی و انقلاب و همچنین پرسنل قضایی و اداری و اعضاء شورا‌های حل اختلاف شهرستان رازوجرگلان از زحمات و تلاش‌های انجام شده در جریان اجرای طرح رسیدگی به پرونده‌های معوق در این شهرستان تقدیر و تشکر کرد.

وی با تأکید بر ضرورت تداوم و تقویت تلاش‌ها تا حصول نتیجه مطلوب و تعیین تکلیف و سامان دهی کامل پرونده‌های موضوع این طرح  در دور دوم در بیان هدف از بازدید‌های میدانی از حوزه‌های قضایی خاطرنشان کرد: عمده هدف از بازدید‌های سرزده بررسی محسوس و ملموس مشکلات مبتلابه همکاران و همچنین شنیدن خواسته‌ها و مطالبات مراجعین است و در عین حال تلاش‌ها بر این است که روند رسیدگی‌های قضایی به پرونده‌ها بدقت مورد ارزیابی قرار گیرد.

جعفری بررسی وضعیت تکریم ارباب رجوع در حوزه‌های قضایی در ابعاد مختلف از جمله از نقطه نظر امکانات رفاهی و نحوه رفتار همکاران با مراجعین و رسیدگی به مطالبات مردم را یکی دیگر از اولویت‌های دستگاه قضایی برشمرد و تصریح کرد: خوشبختانه شرایط استان خراسان شمالی و شهرستان رازوجرگلان از این حیث مطلوب و رضایتبخش است، ولی باید تلاش شود تا شاخص‌های عملکردی بیش از پیش و  به بهترین نحو ممکن ارتقاء و بهبود یابد.

وی با اشاره به محرومیت منطقه رازوجرگلان به برخی مشکلات این حوزه قضایی از جمله مسائل مربوط به تأمین آب کشاورزی اشاره و خاطرنشان کرد: طبعا مشکلاتی در تمامی حوزه‌های قضایی از جمله در شهرستان محروم و مرزی رازوجرگلان وجود دارد که رفع همه آنان مستلزم داشتن روحیه انقلابی و جهادی و تلاش مضاعف و شبانه روزی از سوی مسؤولین است و  به همین اعتبارانتظار ما از مدیران این است که برای بهبود عملکرد‌ها و حل مشکلات مردم بیش از گذشته تلاش نمایند.

در این جلسه «محمدپور» رییس دادگستری و بدری، دادستان عمومی و انقلاب رازوجرگلان گزارشی از عملکرد این حوزه قضایی در سال جاری ارائه کردند.

گفت‌وگو با تنی چند از مراجعین و استماع درخواست‌های آنان از دیگر بخش‌های بازدید رییس کل دادگستری استان خراسان شمالی در شهرستان رازوجرگلان به شمار می‌رفت.

رییس کل دادگستری استان خراسان شمالی همچنین در بازدید از حوزه قضایی سملقان و  شورای حل اختلاف بخش مانه (پیش قلعه) مشکلات مربوطه را نیز مورد بررسی قرار داد و با مدیران و کارکنان این مجموعه‌ها و تعدادی از مراجعین دیدار و گفتگو کرد.

وی همچنین ضمن بازدید از کارخانه رب دشت بهار در شهرستان آشخانه مشکلات این واحد تولیدی را بررسی و در ادامه از وعده مساعد دستگاه قضایی برای پیگیری مشکلات و مطالبات مدیرعامل این کارخانه خبر داد.

رییس کل دادگستری استان خراسان شمالی در نشست اختصاصی با مدیر عامل و تعدادی از پرسنل شاغل در واحد تولیدی رب دشت بهار آشخانه ضمن ابراز خرسندی از اشتغال ۲۰۰ کارگر به طور مستقیم در کارخانه تصریح کرد:یقینا با توجه به نقش این کارخانه در بهبود فضای کسب و کار و رونق اقتصادی در این شهرستان  مطالبات مربوطه از طریق ستاد استانی اقتصاد مقاومتی با جدیت پیگیری خواهد شد و تلاش خواهیم کرد برای رفع موانع تولید و حل مشکلات مبتلابه این واحد تولیدی اقدامات مؤثرتری انجام شود.

بدهی معوق بانکی و مسائل مربوط به سود‌های مرکب و ضرورت  تخصیص بسته‌های حمایتی مانند یارانه دولتی به کشاورزان از مهمترین موضوعات مورد بحث  و بررسی در این جلسه بود.