رییس کل دادگستری استان کرمان در سفر یک روزه به شهرستان رفسنجان عملکرد شعب دادگاه و دادسرای این شهرستان را مورد ارزیابی قرار داد.
یدالله موحد در سفر یک روزه به شهرستان رفسنجان، مسائل مربوط به احداث ساختمان جدید دادسرای این شهرستان را بررسی کرد.
وی در ادامه در جمع قضات این شهرستان به تشریح اولویت‌ها و برنامه‌های قوه قضاییه پرداخت.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رفسنجان نیز در این بازدید گفت: با توجه به بالا بودن آمار موجودی پرونده‌های شعب اجرای احکام و وجود پرونده‌های مسن در شعب بازپرسی این شهرستان، تلاش مضاعفی برای تعیین تکلیف این پرونده‌ها انجام شد.

ایمان شهسواری افزود: به منظور کاهش ورودی پرونده‌ها به شعب دادیاری، بخشی از پرونده‌های مرتبط با تصادفات به شورا‌های حل اختلاف ارجاع شده و شعب دادیاری در حوزه تصادفات به پرونده‌های منجر به فوت رسیدگی می‌کنند و با این اقدام ورودی شعب دادیاری نیز به وضعیت نرمال رسیده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رفسنجان عنوان کرد: در حوزه اجرای احکام نیز با اجرای قانون و دستورالعمل‌های جدید بیش از ۲۰ درصد کاهش موجودی حاصل شده است.

۷۰هزار مترمربع به زیربنای دادگستری‌های استان کرمان افزوده شده است

در ادامه این سفر یک روزه، رییس کل دادگستری استان کرمان با اعضای شورای شهر رفسنجان دیدار کرد .
وی با اشاره به این مطلب که طی ۱۰ سال اخیر ۷۰ هزار مترمربع به زیربنای دادگستری‌های استان کرمان اضافه شده است، گفت: از این میزان ۴۷ هزار مترمربع در پنج سال اخیر احداث شده است.
یدالله موحد افزود: هر چه حجم مراجعات به دستگاه قضایی افزایش یابد، باید تعداد قضات و کارکنان افزایش و منابع انسانی ارتقای بخشیده شود تا به تناسب مراجعات؛ پاسخگوی نیاز قضایی مردم باشیم و این افزایش بنا به ضرورت‌ها انجام می‌شود.
وی اظهار کرد: با افزایش مراجعات و افزایش درخواست‌های قضایی مردم تعداد قضات و کارکنان افزایش می‌یابد و این افزایش نیاز به توسعه فضای فیزیکی و افزایش تجهیزات دارد.
موحد ضمن بیان این مطلب که فضای فیزیکی دادگستری‌ها در بسیاری از شهرستان‌ها و مرکز استان به میزان سرانه مورد نیاز افزایش یافته است، گفت: در شهرستان رفسنجان ۳ هزار و ۲۰۰ متر مربع فضای سرانه به نسبت تعداد قضات و کارکنان کم است که با پیگیری‌های انجام شده و براساس مصوبات سفر آیت الله رئیسی به کرمان ساخت دادسرای رفسنجان انجام خواهد شد تا زمینه رفع کاستی‌های موجود در حوزه قضای فیزیکی در این شهرستان فراهم شود.

وی اظهارداشت: دو سوم فضا‌های فیزیکی دادگستری‌های استان کرمان محل مراجعات و حضور مردم است و باید قدمی برداشته شود تا مردم در مراجعه به دستگاه قضایی در فضای مناسبی قرار گیرند، از سوی دیگر ایجاد فضای مناسب برای قضات و کارکنان قضایی زمینه بهبود خدمات ارائه شده و احکام صادره را فراهم می‌کند.

حل و فصل مشکلات قضایی مردم رفسنجان در دیدار با رییس کل دادگستری استان کرمان

رییس کل دادگستری استان کرمان در جریان سفر یک روزه به شهرستان رفسنجان به درخواست‌های تعدادی از مردم این شهرستان رسیدگی و دستورات قضایی لازم برای حل مشکلات آن‌ها را صادر کرد.

یدالله موحد در جریان این دیدار که درمحل دادگستری شهرستان رفسنجان برگزار شد، حفظ کرامت مردم را از اولویت‌های مهم قوه قضاییه برشمرد.

شایان ذکر است، علاوه بر ملاقات‌های حضوری که به صورت مستمر و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود، ششمین ملاقات مردمی ویدئو کنفرانسی رییس کل دادگستری استان کرمان با شهروندان شهرستان‌های سیرجان، زرند، رفسنجان و بم نیز روز چهارشنبه ۱۸ تیر ماه ساعت ۱۶ برگزار خواهد شد.