رییس کل دادگستری استان یزد گفت: در سال جهش تولید، باید قبل از شکل گیری چالش برای واحد‌های تولیدی و صنعتی، اقدام به شناسایی مشکلات کرد و برای حل و فصل آن مشکلات برنامه ریزی کرد.

غلامعلی دهشیری در آیین تکریم و معارفه رؤسای سابق و جدید دادگستری اشکذر، افزود: باید با شناسایی مشکلات و چالش‌های بر سر راه تولید، اقدام به هموار سازی مسیر رونق و جهش تولید کرد که در این مسیر می‌توان از ظرفیت و جایگاه حمایت قضایی و حقوقی ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی استان نیز بهره گرفت.

وی تصریح کرد: مقام‌های قضایی و اجرایی می‌توانند در یک تعامل سازنده و اثر گذار، ضمن کمک و یاری برای حل مشکلات عرصه تولید برای تکمیل ظرفیت تولید واحد‌هایی که کمتر از طرفیت اسمی تولید دارند یا واحد‌های تعطیل و نیمه تعطیل و هم چنین ظرفیت خوب ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نیز گام‌های اساسی بردارند.

این مقام قضایی، فعال نمودن کمیسیون کارگری در شهرستان را خواستار شد و بیان داشت: در شهر‌های صنعتی که جمعیت کارگری زیادی دارند باید کمیسیون کارگری فعال باشد تا مشکلات آنان و دغدغه‌های این قشر زحمت کش در یک مسیر صحیح رصد شده و سامان دهی شود.

وی صحت، دقت و سرعت را سه اصل مهم کار در دستگاه قضایی دانست و اظهار داشت: دستگاهی که با جان و مال و عِرض و آبروی افراد سرکار دارد باید سه اصل صحت، دقت و سرعت را همواره سرلوحه کار خویش قرار دهد.

رییس کل دادگستری استان یزد بر ارتباط مدیران قضایی با نخبگان و فرهیختگان جامعه تأکید کرد و گفت: استفاده از ظرفیت ائمه جمعه به عنوان پدر معنوی جامعه و سایر روحانیون و فرهیختگان، می‌تواند ضمن یک همگرایی، تعامل ارزشمندی را برای غلبه بر ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی ایجاد کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تبیین اهمیت امنیت در جامعه پرداخت و ابراز داشت: عدالت و رفاه از جمله خواست‌های بشر است که در گرو تأمین امنیت است و امنیت نیز یک مقوله بسیط و در عین حال پیچیده و گسترده‌ای است که برای تأمین و حفظ آن باید بخش‌های مختلفی از جامعه؛ قضایی، اطلاعاتی، انتظامی، نظامی و اجرایی دست در دست هم نهاده و برای تحقق آن تلاش کنند.

شایان ذکر است در این جلسه از زحمات و تلاش‌های محمدعلی شاکر اردکانی تجلیل شد و محمدحسین دهقانی زاده به عنوان رئیس جدید دادگستری شهرستان اشکذر معارفه شد.

  • منبع خبر : میزان