رییس کل دادگستری استان مازندران گفت: باید حقوق شهروندان در جای جای دستگاه قضایی استان حفظ و رعایت شود و نباید به هیچ وجه، کوچک‌ترین حقی ازمردم، حتی سهوا و به اشتباه، ضایع شود.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری در جلسه حفظ حقوق شهروندی استان مازندران تصریح کرد: مقام معظم رهبری در بیانات اخیر خود فرمودند که ما خادم مردم هستیم و نگاه از بالا به پایین نباید داشته باشیم و نگاه خادم ومخدوم باید باشد، بر این اساس همه ما در دستگاه قضایی استان باید درهمه مراحل کار و رسیدگی‌ها، کرامت افراد را رعایت شود و با سعه صدر و روی گشاده با مردم برخورد کنیم.

وی با بیان اینکه مردم در بسیاری اوقات از میزان مجازات‌ها گلایه‌ای ندارند، ولی از برخورد نامناسب بعضی همکاران گله‌مند هستند تاکید کرد: رفتار مناسب و شایسته با مردم از اولویت‌های خدمت رسانی به مردم است و ما در صورت شناسایی موارد نقض حقوق شهروندی ابتدا ارشاد و تذکر و در نهایت در صورت تداوم برخورد قاطع خواهیم داشت.

رییس کل دادگستری استان مازندران یکی از مهم‌ترین راه‌های تحقق حقوق شهروندی را بازرسی و نظارت مستمر برشمرد و افزود: هیات نظارت بر حقوق شهروندی نقشی اساسی و محسوس در دفاع از حقوق شهروندان و حراست از قانون دارد، این بازرسی‌ها و نظارت‌ها اکنون نقش مهمی در دادسراها، بازداشتگاه‌ها و زندان‌ها ایفا می‌کند.

وی افزود: گزارش‌های میدانی این هیات به همراه گزارش‌های مردمی می‌تواند به نظارت دقیق بر عملکرد بخش‌های مختلف کمک کند و نقشی بازدارنده در تخلفات داشته باشد و باید این بازرسی‌ها به صورت مداوم ادامه یابد و با خاطیان و متجازوان به حقوق شهروندان در هر جایگاهی برخورد شود.

شایان ذکراست دراین جلسه ازغلامرضا پور رییس حوزه قضائی شهرستان فریدونکنار به عنوان برگزیده هیات نظارت وبازرسی درحفظ ورعایت حقوق شهروندی تقدیر شد.