رییس کل دادگسترى استان خوزستان بر لزوم برخورد جدی و قاطع دادگستری خوزستان با ایجاد کنندگان موانع در مسیر سرمایه گذارى مشروع تاکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین صادق مرادی، در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی دستگاه قضایی استان خورستان، بر لزوم برخورد جدی و قاطع دادگستری خوزستان با ایجاد کنندگان موانع در مسیر سرمایه گذارى مشروع تاکید کرد و گفت: همه ما وظیفه داریم تا در رابطه با حل مشکلات سرمایه گذاران مشروع و واحد‌های تولیدی اقدامات اساسی و موثری داشته باشیم و موانع بی دلیل در مسیر بررسی طرح هاى سرمایه گذاری که برخلاف رویه جاری دیگر کشورهاست را رفع کنیم.

رییس کل دادگسترى استان خوزستان خاطرنشان کرد: واقعا جای تاسف دارد که برخی از افراد و دستگاه‌ها موانع جدی در مسیر سرمایه گذاران مشروع در استان ایجاد می‌کنند و این خیانت بزرگیست که دستگاه قضایی استان خوزستان به هیچ وجه از آن چشم پوشی نخواهد کرد و حتما ضمن بررسی این موضوع، با مقصران در این زمینه چه مسئولان استانی و یا شخص حقوقی یا حقیقی، برخورد قاطع و جدی خواهد کرد.

وى با بیان اینکه دستور موکد ریاست قوه قضاییه ورود دستگاه قضایی جهت حمایت از سرمایه‌گذار و رفع موانع پیش روی آنهاست، اظهار کرد: دستگاه قضایی خوزستان با تمام توان از سرمایه‌گذاران مشروع و تولید کنندگان در بخش‌های مختلف اقتصادی حمایت و نسبت به ضررهایى که برخی افراد و دستگاه‌ها ایجاد کننده‌ی موانع به آنان رساندند، با جدیت پیگیری می‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین مرادی تصریح کرد: یکی از آسیب هاى جدی و مانع اصلی فرآیند تولید و سرمایه گذاری، رانت و رانت خواریست که باید با جدیت و همکاری تمام دستگاه‌ها مسیر‌های آن با اصلاح قوانین از بین برود و نباید اجازه داد موانعی برای سرمایه گذاران و تولید کنندگان ایجاد شود.

رییس کل دادگستری خوزستان در ادامه اظهار کرد: دستگاه قضایی استان خوزستان در سال جهش تولید و در جهت تحقق رونق تولید و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری، با حمایت همه جانبه حقوقی و قضایی از فرآیند تولید، اشتغال و جلوگیری از تعطیلی یا توقف فعالیت واحد‌های تولیدی و صنعتی در این عرصه پاى گذاشته است.

وى ادامه داد: دستگاه قضایى استان خوزستان در جهت ایجاد امنیت سرمایه گذاری و امنیت پایدار در جامعه و همچنین افزایش سرمایه گذاری در استان خوزستان و بهبود فضای کسب و کار و ایجاد اشتغال، تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت.

وی هدف از تشکیل این جلسات را شناسایی موانع سرمایه گذاری در استان خوزستان و تلاش در جهت حل این مشکلات بر شمرد و در پایان عنوان کرد: همه دستگاه‌ها باید در راستای حفظ آرامش و جلب اعتماد و نظر سرمایه گذارى مشروع حرکت کنند؛ چرا که موفقیت سرمایه گذار باعث تحقق رونق تولید و اشتغال می‌شود.