دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اشکذر گفت: مشارکت مردم در اجرای پروژه‌های احیای منابع طبیعی یک راهکار مناسب در راستای صیانت از منابع طبیعی محسوب می‎شود.

سیدمحمدابراهیم اقبالی زارچ در دیدار با مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد بیان کرد: جایگاه اداره منابع طبیعی در حفاظت از اراضی ملی و جلوگیری از زمین خواری و تلاش جهت رفع بعضی از تداخلات اراضی از ناحیه مدیریت این اداره با دغدغه حفظ منابع طبیعی و کمک به مردم قابل تقدیر است.

این مقام قضایی اظهار داشت: تمامی دستگاه‌های اجرایی باید برای حفظ سرمایه‌های ملی بخصوص صیانت از منابع طبیعی به صحنه آمده و مشارکت جدی در این زمینه داشته باشند.
وی حفاظت از منابع طبیعی را وظیفه‌ای همگانی دانست و تصریح کرد: دادستانی شهرستان اشکذر در برخورد با متجاوزان به اراضی ملی بسیار جدی است و در برخورد با تخریب کنندگان و متعرضین به منابع ملی و طبیعی، هیچ گونه مماشاتی نخواهد داشت.
دادستان اشکذر با تاکید بر اینکه صیانت از منابع طبیعی را باید اجتماعی کنیم عنوان کرد: این امر نیازمند آموزش و فرهنگ سازی است و باید مردم را در ارتباط و پیوند با منابع طبیعی قرار داده تا افکار عمومی بدان تعلق خاطر داشته باشند.
اقبالی ابراز کرد: تسریع در رفع تصرف از اراضی ملی و منابع طبیعی بلافاصله پس از گزارش مدیریت حفاظت از اراضی از اولویت‌های دادسرای عمومی و انقلاب اشکذر می‌باشد.
در این دیدار مدیرکل منابع طبیعی استان یزد ضمن تقدیر از اقدامات مؤثر و حمایت‌های بی‌دریغ دستگاه قضا در شهرستان اشکذر از جمله صدور احکام بازدارنده و اصلاحی خاطرنشان کرد: باتوجه به مشکلات شهرستان در بحث کمبود اراضی مورد نیاز، هدف اداره منابع طبیعی حفظ اراضی ملی و در عین حال تلاش جهت اجرای قانونی طرح‌ها و مصوبات نیازمند زمین، در شهرستان اشکذر می‌باشد.
لازم به ذکر است خط تلفن ارتباطی رایگان ۱۵۰۴ در تمام ساعات شبانه روز آماده دریافت گزارش مردم در ارتباط با هرگونه تخریب، تصرف به عرصه‌های منابع طبیعی است.