رییس کل دادگستری خوزستان با بیان اینکه دادگستری استان خوزستان با جدیت و قاطعیت از امنیت و آسایش مردم صیانت می‌کند و اجازه نخواهد داد خدشه‌ی به آن وارد شود، گفت: سارقان مسلح و مخلان امنیت عمومی بدانند که با قاطعیت و بدون هیچ مسامحه‌ای با آنان برخورد می‌شود.
حجت الاسلام والمسلمین صادق مرادی، رییس کل دادگستری استان خوزستان در دیدار با سردار سرتیپ سید جعفر میراحمدی نماینده ستاد نیرو‌های مسلح و هئیت همراه، بر اهمیت جدیت و قاطعیت دستگاه قضایی استان خوزستان در صیانت از امنیت و آسایش مردم تاکید کرد و گفت: دادگستری خوزستان تمام تلاش خود را در زمینه ایجاد و صیانت از امنیت مردم استان خوزستان به کار گرفته و اجازه نخواهد داد خدشه‌ای به امنیت و آسایش مردم وارد شود و با جدیت و قاطعیت با مخلان ناامنی مبارزه می‌کند.

وی افزود: امنیت، آسایش و اموال مردم خط قرمز دستگاه قضایی استان خوزستان است و سارقان مسلح و مخلان امنیت عمومی بدانند که با قاطعیت و بدون هیچ مسامحه‌ای با آنان برخورد می‌شود.

رییس کل دادگستری خوزستان در ادامه تصریح کرد: همکاران قضایی در اسرع وقت و خارج از نوبت به پرونده‌های متهمان و مجرمان دستبرد به اموال مردم و مخلان امنیت عمومی رسیدگی کنند و بدون تاثیر جوسازی دشمنان داخلی و خارجی به اشد مجازات آنان را محکوم کنند.

وی ایجاد ناامنی در کشور را از اهداف دشمنان انقلاب عنوان کرد و افزود: دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران با سوء استفاده از مشکلات مردم و درست کردن شائبه به دنبال ایجاد ناامنی در جامعه و تضعیف نیرو‌های امنیتی و انتظامی کشور هستند و نباید اجازه داد دشمنان به تحقق اهداف خود دست پیدا کنند و باید با قاطعیت و جدیت از نیرو‌های امنیتی و انتظامی حمایت همه جانبه صورت گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین مرادی یکی از عوامل ایجاد ناامنی در کشور را سهل انگاری برخی از دستگاه‌ها برشمرد و اظهار کرد: همه دستگاه‌ها موظف هستند در بحث ایجاد و برقراری امنیت در جامعه همکاری و تعامل سازنده‌ای با دستگاه قضایی و نیرو‌های امنیتی و انتظامی داشته باشند و دستگاه قضایی استان خوزستان هیچ عذر و بهانه‌ای از دستگاه سهل انگار در این زمینه را نمی‌پذیرد و اگر کوتاهی از دستگاهی سر بزند با آن برخورد قاطعی خواهد شد.

وی افزود: به منظور بررسی دقیق و پیگیری جدی جهت مبارزه با مخلان نظم عمومی و دیگر جرایم مهم، ستاد مبارزه با جرایم خاص در دادگستری خوزستان تشکیل و راه اندازی شده و همه دستگاه‌ها موظف هستند مصوبات این ستاد را اجرا و عملیاتی کنند.

رییس کل دادگستری استان خوزستان در ادامه از دیگر عوامل ایجاد ناامنی را قاچاق اسلحه در کشور دانست و گفت: میزان خرید و فروش و استفاده از انواع اسلحه غیرمجاز در استان‌های مختلف کشور به ویژه مناطق مرزی در حالی رو به افزایش است که جرایم ارتکابی با سلاح گرم روز به روز افزایش می‌یابد و این خود زمینه‌ساز ناامنی و بروز اقدامات خشونت‌آمیز و همچنین جرم‌خیزی در سطح جامعه است که باید تمهیداتی در نظر گرفته شود که امکان دسترسی آسان و ساده‌ی مجرمان به اسلحه از بین برود که این کار می‌تواند با اصلاح قوانین و تشدید مجازات خرید و فروش و حمل اسلحه جلوگیری کند.

حجت الاسلام والمسلمین مرادی استفاده از ظرفیت رسانه در ایجاد امنیت پایدار در جامعه را بسیار تاثیرگذار برشمرد و افزود: رسانه‌ها می‌توانند در ایجاد و تحکیم امنیت در کشور نیز کارآمد باشند و باید اقدامات دستگاه قضایی و نیرو‌های انتظامی و امنیتی در مبارزه با سارقان و مخلان ناامنی در جامعه رسانه‌ای شود تا مردم از اقدامات آن‌ها اطلاع داشته باشند.

در این دیدار، نماینده ستاد نیرو‌های مسلح ضمن تقدیر از حمایت دستگاه قضایی خوزستان از نیرو‌های امنیتی و انتظامی، بر لزوم تشدید مجازات برای مخلان امنیت جامعه تاکید و اظهار کرد: باید با اشد مجازات با برهم‌زنندگان امنیت و آرامش مردم برخورد شود تا مایه عبرتی برای کسانی باشد که با اقداماتی از این دست، به فکر قدرت نمایی هستند.