دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان در پی وقوع سیل در تالش، گفت: دستگاه قضایی با مسئولانی که با ترک فعل‌شان باعث اینگونه حوادث می‌شوند برخورد قاطع خواهد کرد.

سید مهدی فلاح میری، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان در گفت‌وگو با میزان با اشاره به وقوع سیل در تالش گفت: در حریم رودخانه‌های جاری در استان گیلان همچنان شاهد تصرف‌های غیرقانونی هستیم و در ارائه مجوزهایی که به اینگونه تصرف‌ها منجر می‌شود، از سوی مسئولان امر اهمال صورت می‌گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان افزود: این تصرف‌های غیرقانونی و همچنین برداشت‌های غیر کارشناسی از بستر رودخانه‌ها از جمله مشکلاتی است که باعث ووقع و جاری شدن سیل در اثر بارندگی های شدید می‌‍شود.

وی در ادامه با تذکر به مسولان دستگاه‌های اجرایی که با اهمال‌کاری و ترک فعل باعث اینگونه حوادث می‌شوند، تاکید کرد: در وقوع حوادثی از قبیل سیل که غالباً قابل پیشگیری است، دستگاه قضایی با مسئولان اهمال‌کننده که ترک فعل کرده‌اند، برخورد قاطع خواهد کرد و افرادی که با اهمال‌کاری‌شان موجب خسارت به بیت المال شوند جریمه خسارت وارده شده بر اساس قانون از آن‌ها گرفته خواهد شد.