رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به تداوم حمایت‌های قضایی از اجرای پروژه‌های تولیدی و خدماتی به منظور توسعه فضای تولید و اشتغال جامعه، عدم اطلاع دستگاه‌های اجرایی از فعالیت یا عدم فعالیت واحد‌های تولیدی را موجب ناهماهنگی در حمایت از فعالیت‌های این واحد‌ها دانست.
یدالله موحد، رییس کل دادگستری استان کرمان در ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی گفت: در تعامل با اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی استان کرمان مقرر شد که بازدید‌هایی از سوی اتاق از واحد‌های دارای مشکلات مختلف انجام و راهکار‌های رفع این مشکلات بررسی شود تا در ستاد استانی اجرایی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی بتوان حمایت بهتری از واحد‌های تولیدی و صنعتی و رفع مشکلات این واحد‌ها داشت.

رییس کل دادگستری استان کرمان افزود: لازم است قبل از طرح موضوع در جلسات ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی موضوعات کارشناسی بر مبنای بررسی‌های میدانی دنبال شده، راهکار‌های رفع مشکلات هر واحد تولیدی مشخص و پیشنهادات مطرح شود تا زمینه تصمیمات دقیق و رفع مشکلات واحد‌های تولیدی و صنعتی فراهم شود.

وی با اشاره به تداوم حمایت‌های قضایی از اجرای پروژه‌های تولیدی و خدماتی به منظور توسعه فضای تولید و اشتغال جامعه، تاکید کرد: مجریان پروژه‌های مختلف نیز باید به حفظ کیفیت انجام کار دقت لازم را داشته باشند.

موحد بر انجام بازرسی‌های تخصصی از سوی سازمان بازرسی در رابطه با کیفیت اجرای پروژه‌ها و نواقص موجود در روند اجرای قرارداد‌ها نیز تاکید کرد و اظهار داشت: در این جلسه مقرر شد به منظور حل مشکلات شرکت ایساتیس راه مقرر شد ظرف یک ماه آینده برای تخصیص زمین محل کارخانه و تعیین تکلیف معدن این کارخانه پیگیری‌های لازم انجام شود.

رییس کل دادگستری کرمان بر حمایت دستگاه قضایی از واحد‌های تولیدی دانش بنیان و فنآور نیز تاکید کرد و ادامه داد: بانک‌ها نیز ساز و کار‌های قانونی برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان را دارند و در این زمینه همکاری لازم با واحد‌های دانش محور انجام می‌شود.

وی عدم اطلاع دستگاه‌های اجرایی از فعالیت یا عدم فعالیت واحد‌های تولیدی را موجب ناهماهنگی در حمایت از فعالیت‌های این واحد‌ها دانست و ادامه داد: مدیران زیرمجموعه اقتصادی از جمله صنعت، معدن و تجارت و شرکت شهرک‌های صنعتی باید با شناخت دقیق از وضعیت واحد‌های صنعتی، تولیدی و خدماتی در راستای ارائه کمک فکری و حمایت از این واحد‌ها اقدام کنند.

فرماندار شهرستان زرند نیز در این جلسه گفت: با حمایت‌های دستگاه قضایی در شهرستان زرند جهش اقتصادی بزرگ را به زودی شاهد خواهیم بود.

صادق زاده ادامه داد: بزودی کارخانه فولاد یک میلیون و ۷۰۰ هزار تنی در این شهرستان به بهره برداری خواهد رسید.

در این نشست مشکلات شرکت ایستاتیس راه در حوزه معدن، اختصاص زمین اجرای پروژه و سایر مشکلات این کارخانه بررسی شد.

همچنین در این نشست مشکلات یکی از شرکت‌های دانش بنیان کرمان در حوزه‌های بانکی و تامین زمین مورد نیاز آن در شهرک صنعتی کرمان مورد بررسی قرار گرفت.