رییس کل دادگستری استان ایلام گفت: دادگستری استان به صورت قاطع و جدی با هرگونه تعدی به منابع طبیعی برخورد کرده و پرونده‌های ارجاع شده در این خصوص از سوی ضابطین به صورت ویژه مورد رسیدگی قرار می‌گیرند.

مسعود منصور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در ضمن بازدید یک روزه خود از استان ایلام با علی دهقانی رییس کل دادگستری استان ایلام دیدار کرد.

در این دیدار مسعود منصور با گرامیداشت رشادت‌ها و دلاوری‌های مردم استان ایلام در پاسداری از مرز‌های ایران اسلامی، ضمن تسلیت ایام حزن و اندوه اهل بیت (ع) در ماه‌های محرم و صفر از خدمات ارزشمند مردم ایلام در خدمت گزاری به زائرین اباعبدالله الحسین (ع) تجلیل کرد.

وی در ادامه با موفق دانستن برنامه‌ها و عملکرد اداره کل منابع طبیعی استان ایلام، این موفقیت‌ها را نتیجه تلاش‌ها و پشتیبانی مجموعه مدیریتی استان ایلام بویژه حمایت دادگستری استان دانست و افزود: حفاظت از جنگل‌ها و منابع طبیعی بدون حمایت دستگاه قضایی امکان پذیر نیست.

منصور با اشاره به رویکرد ارزشمند قوه قضائیه در دوران ریاست آیت الله رییسی در توجه ویژه به حفاظت و صیانت از منابع ملی و اجرایی شدن طرح کاداستر در کشور، از تلاش‌های دستگاه قضایی استان ایلام و حمایت‌های دهقانی قدردانی کرد.

در این دیدار رییس کل دادگستری استان ایلام، بر اهمیت حفاظت و صیانت از منابع طبیعی و اراضی ملی در استان ایلام تاکید کرد و افزود: اولویت اول دستگاه قضایی و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان در حفاظت از منابع طبیعی و اراضی ملی اقدامات فرهنگی و غیر قهرآمیز در بین مردم و آحاد جامعه است.

دهقانی در ادامه خاطرنشان کرد: در کنار اقدامات فرهنگی، دادگستری استان به صورت قاطع و جدی با هرگونه تعدی به منابع طبیعی برخورد کرده و پرونده‌های ارجاع شده در این خصوص از سوی ضابطین به صورت ویژه مورد رسیدگی قرار می‌گیرند.

عالی‌ترین مقام قضایی استان با اشاره به برگزاری منظم جلسات شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی در دادگستری ایلام، برگزاری این جلسات را در ایجاد حساسیت در کلیه سازمان‌ها و نهاد‌های متولی حفاظت از منابع طبیعی مؤثر دانست و اذعان داشت: پیگیری‌های دستگاه قضایی استان در نهادینه کردن تثبیت مالکیت و اجرایی شدن کامل طرح کاداستر از دیگر برنامه‌های مهم دادگستری استان در راستای حفاظت از اراضی ملی است.

دهقانی در پایان ضمن آرزوی توفیق برای مسئولین سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، بر حمایت کامل دستگاه قضایی استان از اقدامات اداره کل منابع طبیعی و اعضای شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی تاکید کرد.

گفتنی است در پایان این دیدار به پاس تلاش‌ها و حمایت‌های بی دریغ دادگستری استان ایلام، لوح تقدیری از سوی مسعود منصور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری به دهقانی اهدا شد